Kadınlar geleceğini erkekler arabasını düşünüyor

Kadınların, daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık sigortası, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdığı bildirildi.

Kadınların, daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık sigortası, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdığı bildirildi.

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, kamuoyu araştırmalarına göre, Türkiye'de sigorta denince akla ilk güvence geliyor. kadin_gelecekSigortanın sunacağı garanti ve teminatlar üzerinde yoğunlaşıldığına işaret eden Koçak, hasarlarının ödenmesiyle ilgili beklentilerinin de yüksek olduğunu belirtti. Koçak, bireysel emeklilik, kasko, hayat, özel sağlık ve konut sigortalarının en çok bilinen sigorta türleri olduğunu dile getirerek, Türkiye'de vatandaşların daha çok trafik sigortası ve kaskoya ilgi gösterdiğine dikkati çekti.

KADIN VE ERKEKLERİN SİGORTAYA BAKIŞI FARKLI

Koçak, kadınların daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdıklarını vurguladı. Özel sigorta sahipliğinin, 35-44 yaş grubunda daha yüksek olduğuna belirten Koçak, şöyle konuştu: “Sadece zorunlu deprem sigortası sahipliğinde 55-64 yaş grubunun üstünlüğü dikkat çekmektedir. Trafik ve iş yeri sigortalarıyla kasko sahipliği Karadeniz, Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, zorunlu deprem sigortası da Karadeniz ve Ege'de daha yüksek. Karadeniz ve Ege, özel sigorta sahipliğinin en yüksek olduğu bölgeler. 2012 yılında da sigortalanma oranlarında bu bölgelerde artış gözlenmiştir. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:26 Mart 2013Yayınlanma Tarihi:31 Mart 2013