Kadınlar makyajdan erkekler cepten

Türkiye genelinde trafik kazaları azaldı ama cezalar arttı. Karşılaşılan kaza nedenleri arasında kadın sürücülerin direksiyon başındayken makyaj yapması, erkeklerin cep telefonuyla konuşması da var.

Türkiye genelinde trafik kazaları azaldı ama cezalar arttı. Karşılaşılan kaza nedenleri arasında kadın sürücülerin direksiyon başındayken makyaj yapması, erkeklerin cep telefonuyla konuşması da var.

kadin_makyajTrafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün trafiği düzene sokmak amacıyla bir süredir uyguladığı yöntemler, geçmiş yıllara göre ölüm veya yaralamalı kazaların azalmasına neden olurken, kesilen trafik cezalarında da artış yaşandı. Trafik ekiplerinin karşılaştığı kaza nedenleri arasında kadın sürücülerin direksiyon başındayken makyaj yapması, erkeklerin cep telefonuyla konuşması da var. Uygulanan yöntemler nedeniyle ölüm ve yaralanmalara neden olan kaza sayısının her geçen yıl azaldığını belirten ekipler, bu karşın ceza uygulamalarının ise arttığını söylüyor. Sürücülerin para cezasından çok, ehliyetlerine el konulmasına neden olacak puan sisteminden çekindiğine dikkat çeken ekipler, Elektronik Denetleme Sistemi’nin(EDS) de etkin bir şekilde çalışmasıyla kurallara uymayanların tespitinde büyük kolaylık yaşandığı görüşünde. EDS kent genelinde haftada ortalama 10 bin sürücüye ceza kesiyor. Ekiplerin son yıllarda karşılaştıkları kaza nedenleri arasında kadın sürücülerin direksiyon başındayken makyaj yapmaları, erkek sürürcülerin ise cep telefonuyla konuşmaları yer alıyor.

ÇAKAR LAMBA AVI

Arabalı vapura öncelikli binebilmek amacıyla çakar lamba kullanımının yaygınlaşması da ekiplerin önlem almasına neden oldu. Denetim yapan ekipler, çok sayıda işadamı, siyasetçi ve sanatçının geçiş avantajı için bu yola başvurduklarını tespit etti. Çakar lamba kullanıp ceza alanlar arasında Galatasaray Spor Kulubü Başkanı Ünal Aysal, İbrahim Tatlıses, Baro Başkanı Ümit Kocasakal gibi isimler de var. Alkollü araç kullandıkları tespit edilen ünlü isimlerden bazıları ise şöyle: Halil Sezai, Eren Talu ve İvana Sert. Yılbaşı gecesi 1261 sürürcüye alkol nedeniyle toplam 252 bin liralık para cezası kesildi. Yılın ilk saatlerinde ölümlü bir trafik kazası yaşanmadı. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:09 Ocak 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.