Kadınlar üniversitede tavlanmaya eğilimli

ABD’li bilim insanlarının araştırmasına göre bazı kadınlar üniversitenin ilk yıllarında ‘tavlanmaya’ daha yatkınlar. Bunun nedeni kampüste cinsel hayatın canlanması.

ABD’li bilim insanlarının araştırmasına göre bazı kadınlar üniversitenin ilk yıllarında ‘tavlanmaya’ daha yatkınlar. Bunun nedeni kampüste cinsel hayatın canlanması.

İLİŞKİDE RİSK ALIMI

tavlanmaABD’de Miriam Hastaneler Birliği Davranışsal ve Koruyucu Hekimlik Merkezi’nin araştırmasına göre bazı kadınların üniversitenin ilk yıllarında karşı cinsle beraberliğe daha yatkın oldukları ortaya kondu. “Cinsel Davranış Arşivleri” akademik dergisinde yayımlanan araştırmada üniversite ilk yıllarının cinsel eğilimlerle güçlü bağlantısı olduğu belirtildi. 483 birinci sınıf öğrencisi arasında yapılan 8 aylık araştırmada ilişkilerde risk alımları, kişilik ve sosyal çevre gibi etmenler masaya yatırıldı. Araştırma sonuçlarına göre üniversite kampüslerinde cinsel hayatın canlandığı ve bu kişilerin daha rahat hareket ettikleri kanıtlandı. 1. SINIF GEÇİŞ AŞAMASI Çalışmayı cinsel sağlık eğitimleri ve istenmeyen gebeliklere karşı etkin kampanyalar yürütebilmek için yaptıklarını belirten Robyn L. Fielder “Bulgularımız, üniversitenin ilk yıllarındaki ilişkilerdeki rahatlamanın sebebinin kişilerin hazırlık yılındaki ilişkilerden, kendi karakterler özelliklerinden, davranış eğilimlerinden, sosyal çevreden ve gelinen ailenin özelliklerinden kaynaklandığını ortaya koydu” dedi. Fielder üniversitenin ilk yıllarının önemli bir geçiş aşaması olduğunu bu aşamadaki kadınları profesyonel olarak bilgilendirilmesi ve düşünülmeden yapılan seçimler konusunda eğitilmesi gerektiğinin altını çizdi. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:24 Haziran 2013Yayınlanma Tarihi:01 Temmuz 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.