KADINLARDA MADDE BAĞIMLILIĞI NEDEN ARTIYOR?

NP Grup

Giderek başlama yaşı düşen alkol madde bağımlılığının kadınlarda neden artış gösterdiği, kadınlarda alkol madde bağımlılığındaki mekanizmanın ne gibi farklılıklar gösterdiği ve beyin bağımlılık ilişkisinin nasıl olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler. 

Alkol madde bağımlılığı nedir? Giderek başlama yaşı neden düşmektedir? Kadında alkol madde bağımlılığında ne gibi farklar vardır. Beyin ve bağımlılık ilişkisi kadınlarda ne gibi farklılıklar göstermektedir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kadınlarda alkol madde bağımlılığı ergenlik dönemi ne gibi riskler taşımaktadır? Arkadaş ilişkilerinin ve bağımsızlık duygularının etkisi ne yöndedir? Uyuşturucu bağımlılığında aile faktörü ne kadar etkilidir? Sosyal içicilikten bağımlılığa gidişte nelere dikkat etmek gerekmektedir? Kadınların alkol madde bağımlılıklarında aile ilişkileri nasıl etkilenmektedir? Alkol madde bağımlısı bir anne ile çocuk ilişkisi ne gibi riskler içermektedir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış Önen Ünsalver  ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nde Uzman Psikolog İhsan Öztekin olacaklar.

Kadında alkol madde bağımlılığı nasıl tedavi edilmektedir? Ayaktan tedavi yeterli midir? Yatarak tedavi edilmesi halinde psikoterapi uygulamaları nasıl olmalıdır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; 'Universitiy College London'dan bilim adamlarının yaptığı hayatlarında çokça can sıkıntısı çekenlerin kalp krizi veya felçten ölme riskinin mutlu yaşayanlara göre daha fazla olduğu yönündeki araştırmanın psikolojik etkilerini İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:11 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.