KADINLARIN RUHU ONARILACAK

A.A

Kadınların eşleriyle hafta sonu tatiline ve romantik bir akşam yemeğine çıkmaları, çocuklarıyla pazar kahvaltısına katılmaları da sağlanacak projeyle depresyona girmiş kadınların, hem ruhlarının hem de bedenlerinin onarılması hedefleniyor.

Psikolog İlkim Öz,  kadınların erkeklere göre daha duygusal ve kırılgan olduklarını belirterek, özellikle evli kadınların zamanla yıprandığını, hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kendini yenilemeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Yirmi senelik meslek hayatı boyunca kendisine terapiye gelen kadınlardan, "keşke eşimle bir yemeğe ya da tatile çıkabilseydim", "kendimden memnun değilim", "keşke daha genç gösterseydim", "Daha güzel görünmek isterdim" şeklinde yakınmalar duyduğunu anlatan Öz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir insanın fiziğini onarmak, ruhunu onarma konusunda büyük önem taşıyor. Çünkü ruhumuz ve bedenimiz bir bütün. Bunlardan birini düzeltir, diğerine gerekli ilgiyi göstermezsek, tekrar eden bir depresyon olabiliyor. Meslek hayatım boyunca bana başvuran kadınların daha güzel görünmelerini sağlayacak hizmetler sunmayı istedim ama buna imkan yoktu. Bu yılın başında çıkarmaya başladığım İlkim Öz dergisinde yazı yazan, konusunda uzman arkadaşlara fikrimi açtığımda, buna katkıda bulanabileceklerini söylediler. Derginin her sayısında bir kadın seçerek, diş, cilt ve psikolojik sorunlarını gidermeye karar verdik. Diş hekimi Güzin Kırsaçlıoğlu, Dermatolog Lale Dönderici, özel bir göz hastanesinin uzmanları, ben, kalıcı makyaj uzmanımız, kuaförümüz, imaj danışmanımız ücretsiz hizmet vererek, 2 ayda bir kadını mutlu edeceğiz."

Proje kapsamında, kadınların eşleriyle Safranbolu'da bir hafta sonu tatili geçirmesini, pazar kahvaltısı yapmasını ve baş başa bir akşam yemeğine çıkmasını da sağlayacaklarını anlatan Öz, ayrıca kadınları bir spor merkezinden de ücretsiz yararlandıracaklarını bildirdi.

"Dünyada her kadın mutlu olmayı hak eder sloganıyla başlattıkları" projeye 30 yaşını aşmış, evli kadınların başvurabileceğini ifade eden Öz, kadınların "www.ilkimoztan.com" sitesini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurabileceklerini ya da telefon ve mektup yoluyla kendisine ulaşabileceklerini dile getirdi. Öz, uzman ekip tarafından seçilecek kadınlardaki değişime dergide yer vereceklerini söyledi.

Projeyi geliştirmek istediklerini de kaydeden Öz, "Bu amaçla bir vakıf kurmayı ve daha çok kadına hizmet vermeyi planlıyoruz" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.