KAHVE MOLASI STRESE NEDEN OLABİLİR

KAHVE MOLASI STRESE NEDEN OLABİLİRİşyerindeki stresi biraz olsun azaltması amacıyla içilen kahve, aksi etki yaparak strese neden olabiliyor.

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde görevli bilim adamları, özellikle erkeklerin kafein aldıktan sonra stresi daha yoğun hissettiklerini tespit etti.

Psikolog Peter Rogers, kahvenin genelde stresin artmasına neden olduğunu, fakat bu etkinin de kişinin çalışma şekline göre değiştiğini kaydetti.

Belirli bir süre içinde matematik problemleri çözmesi gereken bir kişinin, kafein aldığında rahatladığını ifade eden Rogers, kafeinin, takım içinde çalışan bir kişiyi olumsuz etkilediğini ve stres duygusunun artmasına neden olduğunu söyledi. Rogers, takım çalışması yapan kişinin kahve içtikten sonra, iş arkadaşlarıyla yapıcı diyalog kurmakta zorlandığını söyledi.


KAYNAK:
//www.milliyet.com.tr/content/saglik/sag014/axsag02.htmlPaylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.