KALBİNİ SEVENLER KIRMIZI GİYECEK

KALBİNİ SEVENLER KIRMIZI GİYECEKTürk Kardiyoloji Derneği, sağlıklı bir yaşam davet emek için yeni bir kampanya başlattı.

Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) ve Becel, kalp ve damar hastalıklarının önlenebilir olduğuna dikkat çekmek ve herkesi sağlıklı yaşama bir adım atmaya davet etmek için ‘Kalbini Sev Kırmızı Giy’ kampanyasını başlattı.

‘Kalbini Sev Kırmızı Giy’ kampanyasını tanıtmak amacıyla düzenlenen toplantıda, “Kalbini Sev” çağrısı yapılırken, sağlıklı yaşama doğru atılmış bir adımın simgesi olarak, başta Dünya Kalp Günü’nde olmak üzere, herkes kırmızı giymeye davet edildi.

TKD Başkanı Prof. Dr. Çetin Erol, kalp-damar hastalıklarının en önemli nedenlerinin yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, sigara, şişmanlık, hareketsiz yaşam olduğunu belirtti. Türkiye’de ölümlerin yüzde 48’inin kalp ve damar hastalıklarından kaynaklandığını ifade eden Erol, “Bu konuya dikkat çekmek ve hastalıkların önlenebilir olduğunu vurgulamak en büyük amacımız. ‘Kalbini Sev Kırmızı Giy’ kampanyamızla herkesi kırmızı giymeye ve sağlıklı bir yaşama adım atmaya çağırıyoruz” dedi.

TÜRKİYE’DE 207 BİN KİŞİ KALP SEBEBİYLE HAYATINI KAYBEDİYOR

"Kalbini Sev Kırmızı Giy" Kampanyasının tanıtıldığı toplantıda, kalp ve damar hastalıklarının dünyada ve Türkiye’de ciddi boyutlara ulaştığı da anlatıldı. Verilen bu bilgilere göre, dünyada her yıl 17 milyon kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Türkiye’de ise her yıl 207 bin kişi kalp ve damar hastalıkları sebebiyle yaşamını yitirirken, her 5 kişiden 2’sinde yüksek kolesterol görülüyor.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:26 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.