KALİTEMİZ TESCİLLENDİ

NP Grup

NPGRUP Sağlık Kuruluşları, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldı.

 


Uzman ekibi ve titiz ve yenilikçi çalışmalarıyla örnek olan NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Sağlık kuruluşları, kalitesini, güvenilirliğini, uzmanlığını tescil ettirdi. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldı.

ISO 9001:2008 NEDİR?


ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi  ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve kuruluşun hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

İLK HEDEF GERÇEKLEŞTİ


NPGRUP Sağlık Kuruluşları, Bilimden Sağlığa sloganı ve profesyonel bir kadro ile Haziran 2009 tarihi itibari ile hız vermiş olduğu Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarındaki ilk hedefini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak gerçekleştirdi.

Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları çerçevesinde hasta memnuniyeti, hasta hakları, sürekli iyileştirme, düzeltici ve önleyici faaliyet planlama, hasta ve çalışan güvenliği, sağlıkta etik gibi uluslararası standartların sağlık alanında büyük önem verdiği kavramlar üzerinde gösterdiği titiz çalışmaları sonucunda, NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, NPİSTANBUL Etiler Polikliniği ve Memory Center Polikliniği, 29/30 Eylül- 1 Ekim 2010 tarihlerinde üç lokasyonda son derece sıkı bir titizlikle geçirmiş olduğu denetimlerinden ardından ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.

NE KAZANDIRIYOR

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi; bir kuruluşun hastalarının beklentilerini ve yürürlükteki yasal şartları karşılayan hizmeti sürekli olarak sağlama yeteneğine sahip olduğunu gösterir. Ayrıca, sistemi etkili şekilde uygulayarak hasta memnuniyetini sağlamak, sürekli iyileştirme süreçleri geliştirmek ve olası hataları önlemek için kuruluşların gereksinim duyduğu bir kalite yönetim sisteminin şartlarını ortaya koymaktadır.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, kuruluşun sağlık hizmetlerini uluslararası kabul görmüş bir standarda ve yasal şartlara uygun olarak verdiğini kanıtlanmış olduğunun göstergesidir.

130 YILLIK TECRÜBE

NPGRUP Sağlık Kuruluşları, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) ve Alman Akreditasyon Kurumu (DAR) tarafından akredite edilen ve 130 yılı aşkın bir tecrübeye sahip bağımsız bir denetim ve kontrol kuruluşu olan TÜV Rheinland tarafından denetlenmiştir.

NPGRUP Sağlık Kuruluşları, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim sistemi yapılandırılması ve belgelendirilmesi ile başlanan kalite yolculuğuna, dünyada en çok bilinen, en çok kabul görmüş sağlık standardizasyon modeli olan Joint Commission International (JCI) Hastane Akreditasyon çalışmaları ile devam etmektedir. 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Ekim 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.