Kan grubuna göre diyet

Yapılan bazı araştırmalar kan grubuna göre beslenmenin sağlığı etkilediğini göstermektedir.

Yapılan bazı araştırmalar kan grubuna göre beslenmenin sağlığı etkilediğini göstermektedir.

Yazar Dr. Peter J. D’Adamo'un açıklamarına göre her kan grubu belirli özelliklere sahiptir. Bu sayede kan grubunuza göre beslenerek ve spor yaparak daha sağlıklı olabilirsiniz. kangrubudiyetİşte Dr. Peter J. D’Adamo'nun kitabında (Eat Right 4 Your Type) anlattığı kan grubuna göre diyet önerileri...

0 KAN GRUBU DİYETİ

Kan grubunuz 0 ise protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Kümes hayvanları, balık, et ve sebzelerden vazgeçmemelisiniz. Süt ve süt ürünlerinin yanı sıra fasulye gibi hafif bakliyatlar da tüketilebilir. 0 kan grubuna sahip kişilerin karın ağrısına yatkın oldukları da eklenmektedir.

A KAN GRUBU DİYETİ

Kan grubu A olanlar için et değil sebze, meyve ve bakliyat ağırlıklı beslenme önerilmektedir. A kan grubunda olanların bağışıklık sistemi çok hassas olduğundan organik ve taze besinler tercih etmeleri gerekmektedir. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlendirilebilir.

B KAN GRUBU DİYETİ

B kan grubunda olanlar az yağlı süt ürünleri, yumurta, yeşil sebze ve et tüketmelidir. Bu gruptaki kişilerin tavuk alerjisi söz konusu olabilir ve domates, mısır, susam, mercimek ve yerfıstığı gibi besinlerden uzak durmaları belirtilmektedir.

AB KAN GRUBU DİYETİ

Kan grubu AB olanların mide asidi daha azdır. Bu nedenle sindirimde zorluk yaşayabilirler. AB kan grubundakilerin kafein, alkol ve işlenmiş etlerden uzak durması gerekir. Ayrıca yeşil sebzeler ve süt ürünleri de sindirim sistemi sorunlarına yol açabilir. Her türlü diyeti yaparken mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın. MAHMURE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:16 Mart 2015Yayınlanma Tarihi:20 Mart 2015