KANSER HASTALARINDA DEPRESYON RİSKİ

NP Grup

Çağın en çok konuşulan hastalıklarından olan kansere yakalanan kişi aynı zamanda diğer psikiyatrik hastalıklarla birlikte neden en çok depresyona neden olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
En çok rastlanan karaciğer, prostat, kalın barsak, rektum, mide, pankreas kadınlarda meme, akciğer, kalın barsak mide kanserlerine yakalayan kişiler aynı zamanda ne gibi psikiyatrik şikayetler yaşarlar? Kanser hastaları neden en çok depresyon yaşarlar? Yaşadıkları kaygı ve korkuların temel nedenleri nelerdir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kanser hastaları yaşam kalitelerinin bozulması, hastalığın ağır seyri dolayısıyla yaşadıkları duygu durumlar nelerdir? Kendilerini hangi konularda suçlarlar? Kendilerini değersiz ve yetersiz görürler mi? Kendilerini yakınlarına karşı yük görmeleri onlara kendilerini nasıl hissettirir? Psikiyatrik açıdan nasıl desteklenmelidir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Dr. Barış Önen Ünsalver olacaklar.

Kanserli hastaların ailelerinde yaşanan psikolojik sorunlar nelerdir? Ailelerde yaşanan problemler ne gibi sonuçlar verir? Tedavinin desteklenmesi ne gibi yararlar sağlar? Terapinin etkisi ne kadardır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Mart 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.