KANSERE KARŞI İŞBİRLİĞİ

DHA

Çin ve ABD'den kanserle mücadele alanındaki uzmanlar, Pekin’de toplanarak kanser tedavisi konusunda görüş alışverişinde.

Çin Sağlık Bakan Yardımcısı Liu Qian, 2 gün sürmesi planlanan Çin-ABD Kanser Araştırmaları İşbirliği 30'uncu Yıl Forumu'nun açılışında 2020 yılına kadar ülkede her yıl yaklaşık 3 milyon kişinin kansere yakalanacağının ve 2.5 milyon kişinin bu hastalıktan öleceğinin tahmin edildiğini söyledi. Liu, Çin ile ABD arasında kanser araştırmaları alanındaki işbirliğini hızlandırmak için gerekli her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Müdürü John Niederhuber, iki ülke arasında gerçekleştirilen personel değişimi ve işbirliği projeleri sonucunda kanserle ilgili akademik araştırmalar alanında zengin sonuçların elde edildiğini vurguladı.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Kasım 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.