KANSERİ KOŞARAK YENDİ

A.A

Niğde'de 63 yaşındaki emekli öğretmen Kadir Kara, spor yaparak kanseri yenmeyi başardı. Nasıl mı?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde, yaz kış demeden her gün 2 saat spor yaparak gençlere örnek olan Kadir Kara, 5 yıl önce yakalandığı mide kanseri hastalığını da atlattı. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan okullara hazırlanan gençlere fahri atletizm danışmanlığı yapan Kara, 5 Şubat Şehir Stadı'nın atletizm pistinde her gün ortalama 50 tur koşuyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan'ı makamında ziyaret eden emekli öğretmen Kadir Kara, bu yıl içinde katılacağı yarışmalar için destek istedi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan da, gençlere örnek davranışlar sergilemesinden dolayı Kara'ya teşekkür ederek, her türlü desteği sunacaklarını belirtti.

Çeşitli atletizm yarışmalarında Niğde'yi temsil eden Kara, 2008 yılında Tarsus'ta düzenlenen yarı maraton atletizm yarışmasında ve 2009 yılında Alanya'da düzenlenen yarışmada birinci olmuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.