Kanseri yenmesini sağlayan ilik bağışçısı ile buluştu

"Bir insanın hayatının kurtulmasına aracı olduğum için mutluyum." Bu cümle, Alman Camilla Condula'ya ait.

Condula 4 yıl önce bağışladığı kök hücre ile Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek'in hayatta kalmasını sağladı.

Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek, 4 yıl önce ilik kanserini yenmesini sağlayan kök hücre bağışçısı Alman Camilla Condula ile Berlin'deki buluşmasında minnettarlığını ifade etti.

Alman Kemik İliği Bankasının 25. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Almanya'ya giden Çiçek, bağışçısı Condula ile bir araya geldi.

"DİĞER HASTALAR İÇİN BAĞIŞÇI SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUM"

Condula'ya sarılarak teşekkür eden Çiçek, 8 yıl önce yakalandığı ilik kanserini yenmesini sağlayan kök hücrenin Almanya'dan geldiğini belirterek, "Bağış sayesinde hayata yeniden 'Merhaba' dedim. Hastalıktan kurtulduğum için çok mutluyum. Camilla'ya teşekkür ediyorum. Diğer hastalar için bağışçı sayısının artmasını istiyorum" dedi.

Çiçek, "ailesinden biri" olarak nitelediği Condula'yı Türkiye'ye davet etti.

"KARŞIMDA SAĞLIKLI BİR GENÇ KIZ GÖRMEK BENİ ÇOK SEVİNDİRDİ"

Camilla Condula ise bir insanın hayatının kurtulmasına aracı olduğu için mutluluğunu ifade ederek, "Merve ile tanışmak beni çok duygulandırdı. Karşımda sağlıklı ve dinç bir kız çocuğu görmek beni hem çok sevindirdi hem de gururlandırdı" diye konuştu.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Haziran 2016Yayınlanma Tarihi:23 Haziran 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.