KARİYERİNİZ İÇİN ESTETİK GÜLÜŞ

Zeynep Güçlücan

İdeal diş yapısı ve estetik gülüşün iş hayatında gittikçe önem kazandığı günümüzde samimi bir tebessümün başarıyı olumlu yönde etkilediği ve çevreyle olan iletişimi artırdığı araştırmalar ile de ortaya koyuluyor. Simetrik, pırıl pırıl dişler ile gülümseme özellikle yeni tanışılan kişilerde oldukça pozitif bir etki bırakıyor. Estetix Diş Tedavi Kliniği doktoru Diş Hekimi Özkan Çankaya,  iş yaşamında kılık kıyafet kadar diş yapısının ve gülüşün de oldukça önemli olduğunu vurguluyor ve şunları anlatıyor.

İlk görüşmede gülüş önemli

Toplumda çok fazla insan istediği gibi gülümseyemiyor, tebessüm ederken çekiniyor. Dolayısıyla bu kişilerde özgüven eksikliği bulunuyor. Özellikle ilk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, önemli toplantılarda kişiler arasındaki iletişimde ilk bakışta gülüşler ön plana çıkıyor. Diş Hekimi Çankaya'ya göre pırıl pırıl bir gülümseme pozitif bir etki bırakırken çirkin bir gülüş olumsuz etki bırakabiliyor. Araştırmalar ile de kanıtlanan bu durum insan hayatını hiç de tahmin edilemeyeceği kadar etkiliyor.

İyi bir gülüş özgüveni artırıyor

Kendinden emin bir tebessüm kişinin güvenini artırıyor, davranışlarına yansıyor. İlk tanışmalarda, iş görüşmelerinde, oldukça önemli toplantılarda rahatça gülümseyen kişi karşı tarafta pozitif bir etki bırakıyor.

Gelişen teknoloji ve estetik diş hekimliği sayesinde özellikle profesyonel yaşamda başarıyı hedefleyen kişiler diş yapısından kaynaklanan rahatsızlıkları rahatça hekim ile paylaşıp estetik tedavilerden faydalanabiliyor.

Özgüven ve diş yapısı arasındaki ilişkinin gün geçtikçe insanlar tarafından bilincine varıldığını vurgulayan Dr. Çankaya, özellikle meslek sahibi kişilerin bu yöntemleri daha çok tercih ettiğini sözlerine ekliyor.

Diş dizisi kütüphanesi

Yurtdışında özel kliniklerde oldukça popüler olan, Türkiye'de de Estetix Diş tedavi Kliniği'nde uygulanan "diş dizisi kütüphanesi" uygulaması diş hekimliğinde kullanılan birçok foto edit programından oldukça farklı. Kişiye en uygun diş dizisinin tespit edildiği programda uygulama sonrası gülüşün nasıl olacağını görmek bile mümkün.

Bleaching ile bembeyaz dişler

İkili ilişkilerde olduğu kadar profesyonel yaşamda da en fazla kaygı yaratan unsurlardan biri olan diş rengi; Bleaching adı verilen son derece etkili ve pratik bir yöntem ile yaklaşık 6 - 8 ton açılabiliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.