KARŞINIZDAKİNİN AKLINI OKUYUN

Habertürk

Karşınızdakinin aklını okuyun! Bu davranışlara bakın size aslında ne demek istediğini hemen çözün.

 

 
Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor.

Cosmotürk'ün haberine göre, seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını arıyorsa, beden dilini daha çok dikkate alman yerinde olur. İşte sana davranışlarının gerçek anlamlarını çözmene yarayacak birkaç önemli ipucu.

DAVRANIŞ1

İçine düşecekmiş gibi davranıyor. Gözlerinin içine bakıyor, konuşurken koluna dokunuyor.
Ne diyor?

Etraftan duyduğun kadarıyla her kıza bu şekilde davranan bir çapkın değilse bu, “Senden çok hoşlanıyorum, birlikte olmak için fırsat kolluyorum” demek.

DAVRANIŞ 2

Seni sadece arkadaş olarak gördüğünü söylüyor ama hala gözlerinin içine anlamlı anlamlı bakıyor.

Ne diyor?
“Senden bir elektrik alıyorum ama arkadaşlığınızın bitmesinden çok korkuyorum, eğer bana bir ışık yakarsan, bir an bile beklemeden sana duygularımı açabilirim.”

DAVRANIŞ 3

Seninle konuşuyor, flört ediyor ama çıkma teklifinde bulunmuyor.
Ne diyor?
“Kendimi sağlama almak istiyorum. Duygularımdan emin olmadan bir adım atmaktan çekiniyorum. Ayrıca senin benim hakkımda ne düşündüğünü tam olarak anlamış değilim.”

DAVRANIŞ 4

Konuşurken gözlerini senden kaçırıyor, başka bir şeyle ilgileniyor.
Ne diyor?
“Şu anda sana doğruları söylemiyorum. Söylemeye de niyetim yok. Biliyor musun, gerçekten sıkıcı birisin, uğraşmam gereken başka işler var, beni meşgul etme. ”

DAVRANIŞ 5

Karşılıklı otururken sürekli bacaklarını sallıyor, etrafını süzüyor, alakasız konulardan bahsediyor.
NE DİYOR?
Aslında ne dediği çok açık ama anlamak istemeyenler için tekrarlayalım: Bu davranış, “Şu an burada olmak istemiyorum, söylediğin aptalca şeyler de beni hiç ilgilendirmiyor”un daha kibar halinden başka bir şey değil.
beyin, akıl, kadın, erkek, evlilik, mantık, sevgili, davranış, karakter, düşünce, zeka, bilgi, aptal, aldatma, yalan, psikoloji


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.