KAYGIYLA İZLİYOR

DHA

Hangi siyasi görüşten olursa olsun bütün kurumların düzenlediği tepki gösterilerine katılma kararı aldıklarını belirten öğrenciler, bütün Türk dünyası öğrencilerini ve kendi ülkelerini olaylara tepki vermeye çağırdı.

Çin Halk Cumhuriyeti'nde, Sincan Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'deki olaylara karşı düzenledikleri toplantılarda bunun siyaset üstü bir olay olduğunu vurgulayan öğrenciler, şu ortak açıklamayı yaptı:

"Doğu Türkistan'daki halk Türkiye'ye Kurtuluş Savaşı zamanında yardım göndermişti. Bugün onların zor anında Türkiye'nin onlara sahip çıkması ve tepkilerin daha da artması gerekiyor. Büyük çapta bir kamuoyu oluşmalı. Kültürel ve milli bağlarımız son derece eskidir. Bu milliyet ve siyaset üstü bir olay. Bu insanlık ayıbı karşısında her devlet tepkisini ortaya koymalı."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.