Kendi hücrelerinizle gençleşin!

Kişinin kendi hücrelerinden elde edilerek yapılan hücresel tedavi fibrocell, zamanın etkilerini geriye çevirmek isteyen plastik cerrahların da tercih ettiği yöntemler arasında. Kişinin kendi hücrelerinden elde edilerek yapılan hücresel tedavi fibrocell, zamanın etkilerini geriye çevirmek isteyen plastik cerrahların da tercih ettiği yöntemler arasında. genclesinnVücudun genç ve güzel olmasını sağlayan yapı taşı kollajen ne kadar fazla olursa cilt o kadar güzel, sıkı ve genç oluyor. Kollajeni üretenin ise fibroblast adı verilen öncü hücreler olduğunu belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Günay Çavdar, fibrocell yöntemiyle kişiye kendi fibroblast hücrelerinin enjekte edildiğini söyledi. Çavdar, “Yöntem, otolog ya da otojen, yani kişinin kendi dokularından alınan hücre olduğu için yabancı cisim reaksiyonu veya alerji meydana getirmez” dedi. Hücresel tedavilerin doku mühendisliğinin önemli parçalarından biri olduğunu, özellikle sağlık alanında yüz güldürücü sonuçlar verdiğinden son yıllarda plastik cerrahi alanında da tercih edildiğini aktaran Dr. Çavdar, uylgulama hakkında şu bilgileri verdi: “Fibrocell için öncelikle kişiden bir parça doku alınması gerekiyor. Alınan doku örneği 2-3 mm kadardır. Doku lokal anestezi yapılarak alınır. Aynı zamanda hastadan kan da alınır. Daha sonra laboratuar ortamında kollajeni sentezleyecek kök hücre olan fibroblastlar üretilir ve çoğaltılır. Doku biyopsisi alınarak fibroblast hücreler çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon kollajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Uygulama 3 hafta ara ile 3 seans olarak yapılır. FDA tarafından onaylanmış olan yöntem, doğal güzelleşme ve iyileşme etkisini uzun yıllar sürdürür.”

KİMLERE VE HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Yöntemin hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabildiğini söyleyen Op. Dr. Günay Çavdar, uygulama alanları hakkında ise şunla aktardı: -Fibrocell, kırışıklıklar, yüzdeki sarkmalar, akne ve sivilce izleri, yorgun görünüm, çatlaklar, yanık ve yara izleri, yaşlanmanın boyun ve ellerde yarattığı etkiler, kapanmayan kronik yaraların tedavisi gibi birçok alanda kullanılır. - Yüz gençleştirir, yüze hacim-canlılık-parlaklık kazandırır ve dudakları dolgunlaştırır. - Ağrısız bir uygulamadır, yapılacak bölgeye enjektör ile uygulanır. Fibrocell uygulaması ile sarkmış bir yüz, boyun ve göz kapakları gerilemez. Bu sorunlar için kişinin mutlaka yüz germe ve göz kapağı ameliyatı olması gerekir.” NTV

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Eylül 2014Yayınlanma Tarihi:12 Eylül 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.