Kendi torununu doğurdu

İngiltere, kızının kanser hastalığı sonrası kendi torununu doğuran 45 yaşındaki Julie Bradford'u konuşuyor.

18 yaşında yumurtalık kanserine yakalanan ve ülkenin en genç kanser vakalarından biri olarak kayıtlara geçen Jessica Jenkins, bir daha anne olamayacağını öğrenince ikinci kez yıkılmıştı.

Bugün 21 yaşında olan Jenkins, 45 yaşındaki annesi Julie Bradford sayesinde anne olmayı başardı. Bradford, kızı kansere yakalandıktan 3 yıl sonra kendi torunu Jack'i dünyaya getirdi.

Daily Mirror'a konuşan gururlu anne "Her anne bunu çocuğu için yapardı. İlk günden beri hiç söz konusu olmadı. O bizim için bir Noel mucizesi" ifadelerini kullandı.

"18 yaşındaki kızınızın kanser olduğunu görüyorsunuz ve aynısını yapmayacağınızı söylüyorsunuz. Ama yine de bunu yapardım, anneler böyle yapar" diyerek duygularını anlattı.

Jenkins ise janserle mücadele ettiği günlerden birkaç gün içinde oğluyla Noel'i kutlayacak duruma gelmesinin inanılmaz olduğunu söylüyor.

Radyoterapiye başladığı gün yumurtalıkları alınan Jessica, o dönemde kendisini üzenin kanser değil bir daha anne olamayacağı gerçeği olduğuna dikkat çekiyor.

Jessica'nın 27 yaşındaki eşi Rees ise acı haberi ilk aldığında asla eşinin karşısında ağlamadığını, sadece arabada birbirlerinin gözlerine baktıklarını anlatıyor.

"BANA AYRILMAYI TEKLİF ETTİ AMA..."

Rees, eşiyle arasında geçen hüzünlü anları anlatırken "Bana ondan ayrılarak kendi yoluma gidebileceğini söyledi. O an hayatım boyunca onu en çok sevdiğimi fark ettiğim andı." ifadelerini kullandı.

Doktorlar, Jenkins'in yumurtalarından 21'ini almaya karar verse de sadece 10 tanesi tüp bebek tedavisinde kullanabilecek saklanabildi.

HEM ANNE HEM DE BÜYÜKANNE OLDU

Kızı için kendi torununu dünyaya getirmeye karar veren 45 yaşındaki büyükanne Julie, 9 Nisan'da hamile olduğunu öğrendi.

Julie, geçtiğimiz Cuma günü ise Jack ismi verilen sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Fedakar anne böylece anne ve büyükanne olma gururunu aynı anda yaşamış oldu.

NTV


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:09 Aralık 2016Yayınlanma Tarihi:08 Aralık 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.