KENDİNİZE EZİYET ETMEYİN

DHA

Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Şefik Dener, hastaların oruç tuttaması gerektiğini belirterek, "Oruç, nefse eziyet veya insanın kendi organizmasına zarar vermek olmamalıdır" dedi.

Konya'daki Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Nöroloji Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Şefik Dener, sara ve migren hastalığını örnek göstererek, bu kişilerde açlığın hastalığı tetiklediğini belirtti. Prof. Dr. Dener, "Oruç tutmak için insanın kendine eziyet etmemesi gerekir" diye konuştu.

Prof. Dr. Şefik Dener, uzun süre aç ve susuz kalmanın kan şekerini düşürdüğünü ve bayılmaya neden olabileceğini söyledi. Prof. Dr. Dener, "Sürekli ilaç kullanan felçli hastalar, şeker hastaları ve diğer dahiliye hastalarının birçoğunun oruç tutması, sağlıklarını olumsuz etkiliyor" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:03 Eylül 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.