Kilo vermenin en güzel yolu

Kilo vermenin en güzel yolu: Aşık olmak... "Aşktan kurudu kaldı" derler ya hani, gerçekten de var böyle bir şey. Nasıl mı? Biz demiyoruz, bilim söylüyor...

Yapılan son araştırmalara göre aşık olmak, en ala rejimden pehrizden bile daha hızlı kilo verdiriyor. "Aşktan kurudu kaldı" derler ya hani, gerçekten de var böyle bir şey. Nasıl mı? Biz demiyoruz, bilim söylüyor...

Gün geçmiyor ki bilim bizi bir kez daha ters köşe yapmasın. İsviçreli ya da Merzifonlu fark etmez, bilim insanları birbirinden ilginç konuları inceleyip ortaya taptaze bilgiler çıkartıyorlar. Ortaya yeni çıkan gerçek ise oldukça şaşırtıcı. Dukan diyetinden tutun, spor salonlarında kaldırmadık ağırlık bırakmayıncaya kadar antrenman yapmaya, yurdum insanı uzunca bir süredir zayıflamaya çalışıyor. Ancak aslında bu kadar zorlanmaya gerek yok.

Tek yapmanız gereken aşık olmak! Harvard'lı bilim insanları standart ve yakın özelliklere sahip 25 erkekle yaptıkları bir deneyde aşkın kilo vermeye etkisini ölçtüler. 25 kişilik grubun bir kısmına Oxytocin hormonu salgılanmasını sağlayan haplar, diğer kısma ise herhangi bir etkisi olmayan sahte haplar verildi. Oxytocin nedir diyenlerin merakını hemen giderelim; orgazm, sosyal tanıma, eşler arasındaki bağ, anksiyete ve aşık olmak bu hormonu aktif hale getiriyor. Bu hormon yeteri kadar salgılanmadığında sosyopati, psikopati, narsisizm ve genel manipülasyon eğilimi ortaya çıkıyor. Hormonun vücutta en kuvvetli hali, aşık olan kişilerde gözlemlenmiş!

NEDEN BAHARDA AŞIK OLURUZ SORUSUNUN 10 CEVABI

Şimdi deneye geri dönecek olursak: her iki gruba da eşit miktarlarda kilo yapıcı besinler verilmiş. İlginç bir şekilde Oxytocin içerikli hapları almayan erkeklerin kilo aldığı, Oxytocin hormonlarını harekete geçiren hapları alan grubun ise formunu koruduğu görülmüş. Yani sözün özü şu ki eğer hayatınızdaki kişi kilo almaya başlayıp böbek bağlıyorsa çok büyük ihtimalle aşık değil! Biz bilimin yalancısıyız.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:19 Mayıs 2015Yayınlanma Tarihi:20 Mayıs 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.