KİŞİLİK HARİTANIZI KEŞFEDİN

A.A

İnsanın kişiliğini tanımadan, kişilik haritasını bilmeden hedefine doğru atacağı adım hedefi ıskalıyor.


Ege Sağlık Gönüllüleri (ESADER) Derneği Başkanı Dr. Emin Şimşek, insanın kişiliğini tanımadan, kişilik haritasını bilmeden hedefine doğru atacağı adımın hedefi ıskalamasına neden olacağını söyledi.

Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kişiliğin, insan yaşamının en önemli ögesi, hayatına yön veren en önemli rotası olduğunu vurguladı.
Kişiliğe uygun bir meslek, kişiliğiyle uyumlu bir eşin herkesin birincil hedefi olduğunu belirten Şimşek, bu kapsamda BAMM Eğitim ve Danışmanlık Firmasıyla birlikte “Kişilik Haritanızı Keşfetmeye Hazır Mısınız?” konulu seminer düzenleyeceklerini kaydetti.

“KİŞİLİĞİ TANIMADAN HEDEFE ULAŞMAK ZOR”

İnsanın kişiliğini tanımadan hedefine ulaşmasının zor olduğunun altını çizen Şimşek, şöyle konuştu:

“Kişiliğinizi tanımadan, kişilik haritanızı bilmeden ve görmeden hedeflerinize doğru adım attığınızda, bu birincil hedefi ıskalamanız kaçınılmaz hale gelebilmektedir.

Siz acaba zihin merkezli bir bilim insanı olmaya mı daha yatkınsınız, yoksa duygu merkezli aşk insanı olmaya mı daha yatkınsınız, yoksa fizik merkezli aksiyon insanı olmaya mı daha yatkınsınız? Bu kişilik tiplerinin oluşturduğu hangi kişilik DNA'sına sahipsiniz? Eşinizle ve çocuklarınızla daha kaliteli bir iletişim, çocuklarınızın geleceği ile ilgili atmanız gereken adımlar ve kariyeriniz-iş ortamınız ile ilgili her şey için bildiklerinizin yanında bilmedikleriniz nelerdir? Bunları öğrenerek insanın hedefine ulaşması daha kolay olacaktır.”

Şimşek, Doç.Dr.Selim Uzunoğlu'nun katılımıyla düzenlenecek seminerin 15 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00-17.00 arasında EGESADER binasında yapılacağını, detaylı bilgilerin www.egesader.org sitesinden öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:15 Mayıs 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.