Kısırlık tedavisi ve psikiyatri konusu

Kısırlık tedavisi ve psikiyatri konusunu ele alacak olan program alanında iki önemli ismi konuk ediyor.

Tüp bebek uzmanı Prof. Dr. Recai Papuçcu ile Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuyu değerlendireceği programı Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik sunuyor.

Kısırlık nedir? Kısırlık nasıl tedavi edilir? Kısırlık tedavisinde kadın erkek ayrımı var mıdır? Kısırlık tedavisinde yaş faktörü nasıl etkilemektedir? Kısırlık tedavisi sürecinde eşler arasında neler yaşanır? Kısırlık tedavisine eşlerden bazısı neden razı olmakta zorlanır? Kısırlık tedavisi sırasında yakın aile bireylerinin tavır ve yaklaşımları nasıl olmalıdır? İletişimi bozuk olan çiftler bu süreçte ne gibi zorluklarla karşılaşırlar? Kısırlık konusunun ailede sık gündeme gelmesi başka ne gibi sorunlara yol açabilmektedir? Kısırlık tedavisinin uzun sürmesi halinde eşler arasında neler yaşanır? Tartışmalı ailelerde tedavi olumsuz etkilenir mi? Kısırlık tedavisinde neler yapılmaktadır? Kısırlık tedavisinde ne gibi yeni gelişmeler vardır. Tüp bebek nasıl bir seçenektir? Kısırlık tedavisinde kişinin birçok mesele ile aynı anda uğraşması ne gibi yorgunluklara sebep olmaktadır? Kaygı ne durumdadır bu kişilerde? Fiziksel ve ruhsal sağlık için neler yapılmalıdır? İş hayatınızın tedaviden etkilenmemesi için neler yapılmalıdır? Bu tedavi sürecinde eşler birbirine daha fazla zaman ayırmalı mıdır? Kişide oluşan öfkeler nasıl kontrol altına alınabilir? gibi pek çok sorunun cevabı aranacak.

Yapımcılığını Ersin Turan, koordinatörlüğünü Uğur İlyas Canbolat’ın yaptığı Psikoyorum programı SKY TURK ekranında saat 12.15 de canlı olarak yayınlanacak.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ocak 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.