KİTAP OKUMAYA BAŞLADI

Hurriyet.com.tr

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı mahkemece bir rehber eşliğinde "Öfke kontrol sistemi" programına katılma ile "Öfke kontrolü" ve "Kişisel gelişim" konularında 5 yayın okuma cezasına çarptırılan Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan'ın, okuması dün başladı.

DAVA SÜRECİ

Partisinin 2003 yılında Bursa'da düzenlediği mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Bursa 3. Asliye Ceza Mahkemesince 8 ay hapis, 693 milyon 569 bin lira para cezasına çarptırılan Cem Uzan, kararın Yargıtayca bozulmasının ardından Bursa 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yeniden yargılanmıştı.

Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 8 ay hapis cezasına çarptırılan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın cezası 5 yıl denetime çevrildi.

Buna göre Uzan, rehber kontrolünde 3 ay 'öfke kontrol programına' tabi tutulup, bu konuda 3 kitap okuyacak. Bu üç kitaptan ikisi Nevzat Tarhan’ın 'Duyguların Dili', 'Kendinizle Barışık Olma'  kitapları.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.