'Kocam kumandayı benden çok seviyor'

N.T. isimli üniversite mezunu kadın, bir yıllık mühendis eşi A.T.’den boşanmak için ilginç bir gerekçeyle İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

N.T. isimli üniversite mezunu kadın, bir yıllık mühendis eşi A.T.’den boşanmak için ilginç bir gerekçeyle İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

kumandaMUTLU BİR EVLİLİK ZOR DEĞİL N.T., mahkemeye sunduğu dilekçede şu iddialarda bulundu: “Eşimle kopukluk daha balayında başladı. Benimle ilgilenmeyip, televizyon izledi. Evliliğimiz boyunca ona hazırladığım akşam yemeğini, ‘Karnım tok’ diyerek reddetti. İstediği kanalları izliyor. Yeni yıla bile elinde (televizyon) kumandayla girdi. Sürekli beni evde kapalı tutuyor. Annemlerle bile görüşmeme izin vermiyor. Alay ederek adeta bunalıma sürükledi ve defalarca evden kovdu. Evlendikten sonra bana gerçek yüzünü göstermesiyle tüm dünyam alt üst oldu. Bana yaşam için para bırakmadığı gibi, evimizin elektrik ve su parasını bile ödemedi. Oysa maddi durumu gayet yerindedir. Kendisinden 50 bin lira maddi, 200 bin lira manevi tazminat istiyorum. Aylık 5 bin lira da nafaka ödemesini talep ediyorum.” Özge EĞRİKAR/İSTANBUL

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:22 Mayıs 2013Yayınlanma Tarihi:26 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.