KÖLN ALZHEIMER FORUMUNDAN TÜRKÇE SEMİNER

AFP

KÖLN ALZHEIMER FORUMUNDAN TÜRKÇE SEMİNERKöln Alzheimer Forumu, 19 Kasım’da Türkler için Alzheimer hastalığıyla ilgili olarak Türkçe seminer düzenleyecek.

Köln Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Almanya'da ölüm yaşı ortalamasının ve yaşamdan beklentilerin sürekli arttığı belirtilerek, ölüm yaşı ortalamasının yükselmesinin, bunama ve unutkanlık riskini de artırdığı ifade edildi.

Açıklamada, "Köln'deki birinci nesil Türk kökenlilerin ölüm yaşı ortalamaları yükselmiş durumda. Onlar da alzheimer olma riskiyle karşı karşıya. Bu vatandaşların konuyla ilgili olarak bilgilendirilmesi ihtiyacı ve bu konudaki talepleri de artıyor. Bu nedenle 19 Kasım 2008 tarihinde Köln Alzheimer Forumu, Türk kökenli vatandaşları alzheimer hastalığına karşı enformasyon etkinliğine davet ediyor" denildi.

Etkinlik, Köln'ün Chorweiler semtinde "Florenzer Strasse 20" adresindeki Alman-Türk Derneğinde (DTVK) yapılacak.

Dr. Özgür Onur ve Dr. Murat Ozankan'ın, katılımcıları hastalık hakkında Türkçe olarak bilgilendireceği toplantı, yerel saatle 18.00'de başlayacak.

 Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.