Köpeğin havlaması çocuğu kurtardı

Avustralya'da evin köpeğiyle birlikte evden uzaklaşan iki yaşındaki bir çocuk, köpeğin havlamaları sayesinde yedi saatlik bir arayışın ardından bulundu.

İki yaşındaki Sophia adlı kız çocuğu Salı akşamı köpekle birlikte evden yürüyerek uzaklaşmaya başladı. Bir yaşındaki çoban köpeği Poppy de çocukla birlikte gitti. Polis yedi saat süren aramanın ardından Poppy'nin havlaması sayesinde çocuğun bulunduğunu doğruladı.

Kurtarma ekipleri Sophia ve Poppy'yi aileye ait arazide bulunan bir baraja 200 metre uzaklıkta buldu. Sophina'nın anneannesi Vera Cook Sophia evden uzaklaştığında üzerinde sadece bir tişört ve bez bulunduğunu söyledi. Cook "Aklıma gelen tek şey, köpeğin yanında bulunduğu ve çocuğu sıcak tutacağı oldu. Köpek yanında olmasaydı Sophie'yi nerede bulurlardı bilmiyorum" dedi.

Bir açıklama yayımlayıp kurtarma görevlilerine teşekkür eden aile Poppy'nin "iyi bir yemek yiyeceğini" belirtti.

BBC TÜRKÇE

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:29 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:24 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.