Korku filmi gibi

Liseli genç kız Ö.Ç., önce babasının tecavüzüne uğradı. Öyle ki, ondan kaçmak için ölüm pahasına kendini balkondan aşağı attı.

Liseli genç kız Ö.Ç., önce babasının tecavüzüne uğradı. Öyle ki, ondan kaçmak için ölüm pahasına kendini balkondan aşağı attı.

Şans eseri kurtulup iki ay yatağa mahkûm kaldı. İyileşince intihara kalkıştı. Götürüldüğü hastanede de tacize uğradığı iddiasıyla şikâyetçi oldu. korku_filmi_gibiLise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki genç kız Ö.Ç., 6 ay önce babasının tecavüzüne uğradı. Ö.Ç.’nin şikâyeti üzerine babası cinsel istismar suçundan tutuklandı. Ö.Ç. yaşadıklarına dayanamayınca yılbaşı gecesi 40’a yakın hap içerek intihara teşebbüs etti. Bakırköy’deki özel bir hastanede yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Ancak Ö.Ç.’nin iddialarına göre, iki gün kaldığı yoğun bakımda hastabakıcılar çıplak fotoğraflarını çekti, sözlü tacizde bulundu ve tehdit etti.

ZORLA BARIŞTIRDILAR

Ö.Ç.’nin annesi H.Ç. ile babası İ.Ç., 2009 yılında şiddetli geçimsizlik nedeniyle evlerini ayırdı. Ö.Ç., ablası ve ağabeyinin ısrarları, anne ve babalarını 2011 yılında yeniden bir araya getirdi. Ancak Ö.Ç. için kâbus bundan sonra başladı. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında, babası bıçak zoruyla Ö.Ç.’ye tecavüz etti. Ö.Ç. bıçakla üzerine gelmeye devam eden babasından, ikinci kattaki evlerinin penceresinden atlayarak kurtuldu. KORKU FİLMİ GİBİ Ö.Ç. o gün ve sonrasında yaşanan olayları şöyle anlattı: “Babamın daha önce de bana el şakaları vardı. Ancak babamdır diye düşündüm. Bana tecavüz ettikten sonra canımı kurtarmak için kendimi balkondan attım. 3 omurum ile sağ ayak bileğim kırıldı. Mahallelinin beni o vaziyette görmesiyle polis ve ambulans olay yerine geldi. Babam tutuklanarak hapse gönderildi. Ben de 2 ay yatağa mahkûm kaldım. Aylardır psikolojik tedavi görüyorum. En son yılbaşı akşamı da canıma kıymak istedim. Annemler beni önce İstinye Devlet Hastanesi’ne götürmüşler. Orada midem yıkandı. Ancak durumum ciddi olduğu için beni Bakırköy’deki özel bir hastaneye götürdüler. Yoğun bakım ünitesinde de iki gün uyutuldum. Uyandığımda yoğun bakım ünitesi çalışanları ve ambulans şoförü olduğunu öğrendiğim bir erkek tarafından sözle taciz edildim. ‘İki ay sonra hamile kaldığın zaman anlarsın, görürsün gününü’ gibisinden sözler söylediler. İntihar sebebim olarak daha önce başıma gelen olaydan bahsedilmişti.

KARŞILIKLI DAVA

Bu olayı söyleyerek beni aşağıladılar ve onurumu kırdılar. Vücudumun ayrıntılarından bahsedip dalga geçtiler. Kavganın çıktığı gün zaten taburcu edilecektim. Ailem beni almaya geldiğinde tam kavganın ortasına denk geldiler. Hastaneden çıkınca önce Kartaltepe Polis Merkezi’ne, sonra da Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na giderek yoğun bakım çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunduk.” Ö.Ç, yoğun bakımında taciz edildiğini iddia ettiği özel hastanenin bir yetkilisi ise iddiaları reddetti. Konuyla ilgili konuşmak istemediğini belirten hastane yetkilisi, Ö.Ç’nin yakınlarının hastane çalışanlarını dövdüğünü belirterek, kendilerinin de savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. İ.Ç. kızı Ö.Ç.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla Temmuz 2012’de tutuklandı. Şubat ayında mahkemeye çıkacak olan İ.Ç hakkında, “Silahla tehdit, yaralama, çocuğun cinsel istismarı, cinsel istismar ve hakaret” suçlarından dava açıldı. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ocak 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.