KRİZ İMİTASYON TAKIYA YÖNELTTİ

DHA

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Yeraltı Çarşısı'nda imitasyon satıcısı Yaşar Özdemir, ekonomik kriz, gerekse altın fiyatlarındaki yüksekliğin dar gelirli takı severleri imitasyon ürünlere yönelttiğini söyledi.

Özdemir, "Her geçen gün özellikle, altın benzeri imitasyon takılara yönelik talep artıyor. Genç kız ve erkekler, evli çiftler imitasyon takılardan alıyor. Son dönemde yeni evlenecek çiftler de gelmeye başladı. Düğüne imitasyon bilezikleri takıp giden çiftler var. Ayrıca takısız kalmamak için imitasyon tercih edenler de oluyor. Herkese, her keseye göre imitasyon ürün takı var. Takılarımız garantili ve rengi de 2 yıl çıkmıyor. Takı fiyatları da 1- 25 TL arasında değişiyor" dedi.

Satıcı Yaşar Özdemir, metalden yapılı altın benzeri imitasyon bileziklerin fiyatlarının 10-15 TL arasında değiştiğini söyledi. Özdemir, "İmitasyon bileziklerin 'Binbir Gece', 'Adana' ve 'Trabzon burma' çeşitleri var. Bu imitasyon bileziklerden günde 50 ila 100 arasında satmaktayız" diye konuştu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.