KRİZ ŞİDDETİ ARTIRDI

A.A

Atay, Söke'de 2009 yılının ilk 6 ayında aile içinde kadına şiddet vaka sayısında büyük bir artış yaşandığını, bu sürede polis kayıtlarına giren kadına yönelik şiddet vakasının 140 olduğunu söyledi.

"Bir de polis kayıtlarına geçmeyen şiddet olayları var. Bunların da sayısı çok fazla" diyen Atay, kesin olmamakla birlikte bu sayının 400'ün üzerinde olduğunu düşündüklerini bildirdi.

Türkiye'nin değişik yerlerindeki kadın sığınma evlerine Söke'den 60 kadın yerleştirdiklerini belirten Atay, bu rakamların bir ilçe için çok büyük olduğunu kaydetti.

Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kadına yönelik şiddet olaylarındaki artışın en büyük nedeni, işsizlik ve ekonomik sıkıntılardır. Aile içindeki şiddet, bu iki nedenle başlıyor. Geçmiş yıllarda Söke'nin ekonomik yapısı çok daha iyiydi. Bundan dolayı da şiddet olayları yaşanmıyordu. Ekonomik sıkıntının veya işsizliğin sorumlusu kadın değildir. Aileler bunun için birbirlerini suçlamasın. Şiddet, hiçbir şeyi çözemeyeceği gibi sorunları daha da artıracaktır. Sevgi, şefkat, tatlı dil ve dayanışma ise sorunların çözümünü oldukça kolaylaştıracaktır."
Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.