LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA TERAPİ

DHA

Lösemili çocukların tedavilerine psikolojik destek sağlanması için servisteki tüm duvarlar rengarenk boyandı.


Konya’da Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde tedavi altında olan lösemili çocukların tedavilerine psikolojik destek sağlanması için servisteki tüm duvarlar rengarenk boyandı.

Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Banu Bozkurt, duvarların rengarenk boyanmasının Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın gençlik projeleri kapsamındaki ‘Her Şey Bir Gülücük İçin Projesi’ sayesinde gerçekleştiğini belirtti. Doç.Dr. Bozkurt, “Projede, aralarında ABD ve İtalya’dan gelenlerin de bulunduğu gönüllü ressamlar ile hastanede tedavi gören çocuklar, koridorlara, oda duvarlarına istedikleri kahramanları ve çeşitli figürleri çizerek boyadı. Çocuklar at, pamuk prenses, şirinler, kelebek, kedi ve köpek gibi resimleri çizdi. Onkoloji ve Hematoloji servisinin çocukları neşelendirecek ortamlar haline getirilmesini sağlamaya çalıştık. Hastanenin soğuk ortamının yerine çocukların kendi evlerinde olduğu hissini vermeyi amaçladık” dedi.

Doç.Dr. Banu Bozkurt, projenin toplam maliyetinin 7 bin 500 euro olduğunu, proje kapsamında Adana, İstanbul, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki hastanelerin Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisleri'nin de boyanacağını söyledi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:02 Nisan 2010