Madde kullanan suçlu değil hasta

Ünlü aktör Brad Pitt, ABD’nin ‘uyuşturucuyla mücadele’ politikalarını eleştirirken çarpıcı bir yorum yaptı. "Madde kullanan suçlu değil hasta"

Ünlü aktör Brad Pitt, ABD’nin ‘uyuşturucuyla mücadele’ politikalarını eleştirirken çarpıcı bir yorum yaptı. "Madde kullanan suçlu değil hasta"

Aktör Brad Pitt, “The House I Live In” (İçinde Yaşadığım Ev) isimli bir belgeselin ilk gösterimi öncesi uyuşturucu geçmişi ve uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pitt, yapımına katkıda bulunduğu belgesel için ABD merkezli haber sitesi Huffington Post’a röportaj verdi. Pitt, “Uyuşturucu kullandığım günler çok geride kaldı. Ama şu an ülkenin herhangi bir yerinden 24 saat içinde istediğim uyuşturucuyu temin edebilirim” diye konuştu.

BAĞIMLILIKTAN KURTULABİLİRSİNİZ

PItt, ABD başkan adaylarının kampanyalarında uyuşturucuyla mücadele bahsine hiç yer vermemesini ise, “Bir başarısızlıktan bahsetmek tamamen bir tabudur. Ki, bu da öyle. Bu mücadele inanılmaz başarısız” diyerek yorumladı. “Savaş” ismi verilen yöntemi başlı başına bir “suç” olarak nitelendiren Pitt, herkesin kendi seçimini yapmakta serbest bırakılmasını önerdi. Pitt’e göre uyuşturucu kullananan insanlar bir şeylerden kaçan insanlar ve suçlu olarak değil, hasta olarak görülmeleri gerekiyor.

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ekim 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.