MAMALAR İÇİN ŞOK AÇIKLAMA

REUTERS

Daha iyi gıda ve tarım için çalışan Sustain federasyonu tarafından yönetilen "Children's Food Campaign"in, bebek ve çocukların yediği 100'den fazla gıda üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre bazı bebek gıdalarının, çikolatalı bisküvi veya peynirli hamburger gibi şeker ve doymuş yağ içerdiği belirlendi.

Araştırma sonuçlarının çarpıcı olduğunu söyleyen CFC sözcüsü Christine Haigh, “Bebekler ve çocuklar için pazarlanan bir çok gıdanın, sağlıklı olduğu yönünde reklamı yapılıyor.

Gerçekte, içerdiği şeker ve doymuş yağ bakımından bazıları abur cuburdan daha kötü" dedi.

Araştırma sonucu üzerine bebek ve çocuklar için formül sütleri ve gıdaları üreten Cow & Gate, bebek bisküvilerinin üretimini durdurduğunu açıkladı. Firma sözcüsü, "Gıda Standartları Kurumu ile görüşerek, hidrojene edilmiş yağ içeren bebek bisküvilerinin üretimine devam etmeme kararı aldık" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.