Mars'ta yaşam için geri sayım

Var mı Mars’ta yaşamak isteyen? Hollanda’daki Non-Profit Mars One Organizasyonu NPO, 2022 yılında Mars’ta yaşamın başlayabileceğini açıkladı.

Var mı Mars’ta yaşamak isteyen? Hollanda’daki Non-Profit Mars One Organizasyonu NPO, 2022 yılında Mars’ta yaşamın başlayabileceğini açıkladı.

marsOrganizasyon bu yılın ilk yarısında halihazırdaki yaşantılarına son verip Mars’ta yeni bir hayat kurmak isteyenleri aramaya başlayacak. Ve bu “görev” için on sekiz yaşını doldurmuş herkes müracaat edebilecek. Tüm adaylar dünya genelinde yayımlanan bir televizyon programıyla tanıtılacak. Bu tanıtımın amacı, her biri dört kişiden oluşan altı grup bulabilmek. Bu gruplardan biri herkesten önce Mars’ta yaşama şansını elde edecek. Ekip Mars’a ayak basabilmek için önce sekiz yıllık bir eğitimden geçirilecek. Dönüşü olmayan bir yoluculuğa hazır olan ve istenilen niteliklere sahip herkesin başvurması bekleniyor. Sekiz yıllık eğitim nedeniyle adaylardan, olayın mantığını kavrama, dayanıklılık, uyum sağlama yetisi, güvenilirlik ve benzeri nitelikler aranıyor. Rahat olmayan çevre dışında en büyük zorluk, iyi işleyen bir topluluğun kurulması olacak. Çünkü organizasyon koloniyi büyütmek için iki yıllık aralıklarla geriye kalan grupları da göndermek istiyor Mars’a. Ve son dörtlü grup Mars’a yerleştikten sonra belki de bir tür hükümetin kurulması gerekecek diyor uzmanlar. CUMHURİYET BİLİM TEKNOLOJİ EKİ

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:25 Ocak 2013Yayınlanma Tarihi:27 Ocak 2013