MERYEM E PSİKOLOJİK DESTEK

DHA

Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde üvey babası tarafından şiddete, hakarete maruz kaldığı ve okula gönderilmediği için intihara kalkıştığı öne sürülen 13 yaşındaki Meryem P.'nin hastanede tedavisi sürüyor. Meryem’e psikolojik destek de verilecek.

Meryem P.'nin tedavisi Dicle Üniversitesi Tıp Araştırma Hastanesi Büyük Çocuk Ünitesi’nde sürüyor. Meryem P.'nin yanında annesi Emine P. refakat etmeye başlarken, Meryem’in yaşadığı olumsuzluklardan ötürü eve geri dönmek istemediği belirtildi.

Doktorlar P.'nin genel sağlık durumunun iyi olduğunu ancak psikolojik desteğe ihtiyacı bulunduğunu belirtti. P., bu yüzden bir süre daha hastanede tutulacak. Meryem’in dramının gazatelere yansıması üzerine yardımda bulunmak isteyen hayırseverler Çermik Kaymakamlığı’nı telefon yağmuruna tuttu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.