MEVLANA ESERLERİYLE TERAPİ

MEVLANA ESERLERİYLE TERAPİDHA

Konya'da Mevlana törenlerini izlemeye gelenlere Mesnevi ile ruhsal terapi yapılacak.

Konya'da 1- 17 Aralık tarihlerinde Mevlana'nın 735’inci ölüm yıldönümünde düzenlenecek vuslat etkinliklerinde Dr. Faik Özdengül, törenleri izlemeye gelenlere Mevlana'nın eseri Mesnevi ile ruhsal terapi yapacak. Dr. Özdengül, “Mesnevinin nasıl psikoterapi kitabı gibi okunabileceğini, modern insanın yalnızlığına, günümüzdeki insanın sorunlarına mesneviden ne tür çıkarımlarda bulunulabileceği bütüncül psikoterapik yaklaşımı misafirlerle paylaşağız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan Dr. Faik Özdengül, 2000 yılından itibaren bugüne kadar kişisel gelişim ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptığına dikkat çekerek, kişisel gelişimde Mesnevi'nin başlı başına bir yol gösterici olduğunu söyledi. Dr. Özdengül, “Dünyanın birçok yerinde insanlar, her gün kişisel hedeflerine ulaşmak ya da olgun bir insan olmak için psikoterapi seanslarına girmektedir. Hatta, birçok insanın bu amaçla değişik ülkelere bile gitmektedir. Mesnevi bu anlamda dört dörtlük bir yol göstericidir” dedi.

Dr. Özdengül 735’inci vuslat yıldönümü etkinliklerinde, 45 dakikalık seanslar şeklinde Mesnevi'nin ruhsal gelişime nasıl katkı sağladığı hakkında bilgi vereceğini, bunun yanında çeşitli gevşeme egzersizleri ve dualar gerçekleştireceğini belirtti.
Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:24 Kasım 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.