Mide bulantısı kabusuna son

Mide bulantısı çok farklı sebeplerden dolayı olabilir. Mide bulantısının en sık görülen sebepleri araba tutması, stres, alkol, stres ve gıda zehirlenmesidir. Mida bulantısına ne iyi gelir?

Mide bulantısı çok farklı sebeplerden dolayı olabilir. Mide bulantısının en sık görülen sebepleri araba tutması, stres, alkol, stres ve gıda zehirlenmesidir. Mida bulantısına ne iyi gelir?

midebulantisiZENCEFİL

Zencefil hamilelikte mide bulantısına, araba nedeni ile oluşan bulantıya ve birçok nedenden dolayı oluşan bulantılara karşı iyi gelir. Gün içinde 3 fincan kadar zencefil çayı tüketilebilir.

LİMON

Limon hamilelikte oluşan bulantılar için tercih edilen bir bitkidir. Ekşimsi tadı ve kokusu mide bulantısını hafifletmede etkilidir. Ayrıca zencefil ile hazırlanan çayın içine ilave edilerek de tüketilebilir.

NANE

Bulantının şiddetlendiği durumlarda taze naneden 1-2 dal çiğnemek mideyi rahatlatır. Ayrıca nane çay olarak da tüketilebilir.

ELMA

Elmanın vücudu toksinlerden arıtıcı bir özelliği vardır. 1 bütün elmayı dilimlere ayırarak yavaş yavaş tüketmek yararlı olur.

TAVUK SUYU

Tavuk suyu soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılır. Tavuk suyu mide bulantısı yaşandığı anlarda 1 bardak kadar tüketilirse mide bulantısını hafifletir.

KURUYEMİŞ

Mide bulantısı protein eksikliğinden kaynaklanabilir. Mide bulantısının şiddetlendiği anlarda badem, fındık, fıstık gibi yemişlerin tüketilmesi bulantının şiddeti azaltılabilir.

SU

Vücutta yaşanan su kaybı bulantının en önemli nedenleri arasındadır. Mide bulantısı yaşanan anlarda bolca su tüketilmelidir. MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Mayıs 2015Yayınlanma Tarihi:03 Haziran 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.