Migren ve kilolardan aynı anda kurtulun!

Şiddetli baş ağrısı ve migren tedavisinde altın iğneler hayatı kolaylaştırırken kilo vermeye de destek oluyor.

Şiddetli baş ağrısı ve migren tedavisinde altın iğneler hayatı kolaylaştırırken kilo vermeye de destek oluyor.

MİGREN VE KİLOLARDAN AYNI ANDA KURTULALIM

MİGREN HAKKINDA HER ŞEY

migrenkiloBaşta migren olmak üzere sinüzit, boyun kireçlenmesi ve gerilime bağlı pek çok şiddetli baş ağrısı için altın iğneler umut oldu. Ağrısız ve acısız olarak uygulanan lazer akupunktur işlemi ile altın ve gümüş iğneler beş dakikada şiddetli migren krizlerini ortadan kaldırıyor. Klinik ortamda uzman tarafından gerçekleştirilen yöntem toplam 20 dakika sürüyor. Şiddetli baş ağrılarına kesin çözüm sunan yöntem aynı anda kilo vermeye de destek sağlıyor. Altın iğneler olarak adlandırılan akupunktur işlemi;
  • Her tür migren ve diğer damarsal baş ağrılarında,
  • Gerilime ve kas kasılmasına bağlı baş ağrılarında,
  • Akut ve kronik Sinüzit’e bağlı baş ağrılarında,
  • Boyun kireçlenmesine bağlı baş ağrılarında,
  • Sağlıklı kilo vermeye destek olma konularında uygulanıyor.

HEM AĞRIDAN KURTARIYOR HEM KİLOYU KONTROL EDİYOR…

Fransa ve Almanya’da etkisi kanıtlanmış altın iğnelerin kilo vermedeki etkisine de değinen Dr. Emre Çiçek yöntemin faydalarını şöyle anlattı. “İnsanların kilo almasının temel nedeni olan beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi kolay değildir. Normalde diyet yaparken oluşan ve en nihayetinde diyeti bırakmaya neden olan halsizlik, midede yanma ve ekşime baş ağrısı ve baş dönmesi, ellerde titreme, stres ve sinirlilik hali gibi şikayetler akupunkturla beraber yok olur. Yeni beslenme alışkanlıklarının edinilmesi sırasında, akupunktur hastaya çok büyük kolaylıklar sağlar. Altın iğne Akupunkturun zayıflamadaki etkilerini aşağıdaki etkileri ise şöyle;
  • İştah ve acıkma hissini en aza indirir. Akupunktur beyindeki hipotalamus bölgesinde noradrenalin seviyesini düşürüp, seratonin yani özellikle çikolata yedikten sonra ortaya çıkan mutluluk hormonunun seviyesini artırır. Bu şekilde yiyerek değil, yemeyerek mutlu olmamızı sağlar.
  • Midede kazınma, yanma ve ekşimeyi önler. Kulaktan yapılan akupunktur, kulaktan mide ve bağırsaklara kadar uzanan sinir uçlarını uyararak mide asidini azaltıyor. Kontrol altına alınan mide asiditesi sayesinde , diyete bağlı olarak boşalan midede herhangi bir rahatsızlık olmuyor. Keyifle diyet uygulanıyor.
  • Düşük kalorili beslenmeye bağlı olarak oluşan halsizlik ve bitkinliği önler. Tam tersi zinde olmamızı ve daha çok enerji vererek kolay kilo vermemizi sağlar.
  • Akupunktur uygulaması sırasında; vücutta seratonin ve endorfin hormonlarının seviyesi artmaktadır. Bu da diyet yapan kişiye huzur verir, sedasyon sağlar. Böylece kişide istediği her şeyi yiyememekten dolayı oluşan stres ve gerginlik yaşanmaz. Sonuçta; kişi sakin ve huzurlu bir şekilde diyetine devam eder.
  • Metabolizma hızını düzenleyici rolü vardır. Akupunkturla tedavi gören kişinin metabolizma hızı arttığı için diğer kişilere göre, zorlanmadan daha kolay kilo verdiği görülür.
MİLLİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:31 Aralık 2014Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.