MİLENYUM ARAŞTIRMASINDA İLGİNÇ SONUÇ

Yapılan bir araştırmaya göre gençlerin üçte biri, programları televizyon yerine bilgisayar ekranından izlemeyi tercih ediyor.

Motorola “Milenyum Kuşağı” olarak adlandırılan 16-27 yaş arası gençlerin tüketim davranışlarını örnekleyen bir araştırma yaptı.

Araştırmaya göre, mobil medya gençler için büyük önem taşıyor.

Avrupa ve Orta Doğu ülkelerindeki “Milenyum Kuşağı”ndan 1200 gencin, görüntülü içerik izleme alışkanlıklarını, sahip oldukları içerikleri cihazdan cihaza nasıl aktarıp paylaştıklarını anlamak amacıyla yaptırılan araştırmada, gençlerin yeni teknoloji ve servislerle sadece kendileri ilgilenmekle kalmayıp ebeveynlerini de bunları benimsemeleri konusunda etkiledikleri belirlendi. Anket sorularına cevap verenlerin çoğunluğu, aynı evde oturmasalar bile anne babalarını satın alacakları geniş bant (yüzde 83) veya TV servisleri (yüzde 84) konusunda etkilediklerini belirtti.

“TEKNOLOJİ CAN DAMARI”

Motorola'nın Avrupa Hizmet Çözümleri ve İsrail ve Türkiye Ev & Ağlar Çözümlerinden sorumlu Bölge Satış Direktörü Alper Türken, “Teknoloji bu neslin, yani (Milenyum Kuşağı)nın can damarı” dedi.

Türken, şunları kaydetti:

“(Milenyum Kuşağı), internet olmasaydı kişisel yaşam tarzlarının dramatik ölçüde değişeceğini düşünüyor. Dolayısıyla eve alınan teknolojik ürünlerde onların etkisinin olması şaşırtıcı değil. Motorola, bu kuşağın gereksinimlerini ve isteklerini anlamak suretiyle müşterilerinin, bugünün ve yarının tüketicisine zengin medya deneyimleri sağlamalarını mümkün kılacak çözümleri tasarlayıp kullanıma sunabiliyor.

Televizyon hâlâ yaygın olarak kullanılan bir eğlence şekli. Bunda şaşılacak bir şey yok. Ancak, televizyonu nasıl, nerede ve ne zaman izlediğimiz büyük ölçüde değişim geçiriyor. Geleneksel TV programı artık mazi oluyor. (Milenyum Kuşağı)nın yüzde 78'i bir kanala geçtiklerinde o kanalda gösterilmekte olan programı başa alıp başından itibaren izleyebilmek istiyor.

Hindistan’da eski nişanlısını öldürmekle suçlanan bir genç kadın, beyin tarama yöntemiyle beyin dalgaları incelendikten sonra cinayetten suçlu bulundu.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Eylül 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.