MOTİVE OLUN GELECEĞİNİZİ İYİ PLANLAYIN

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Motivasyon, mutlu ve başarılı olmada birey için hayati önem taşıyor. Bireyi harekete geçiren, davranışlarına yön veren bireyin gelecek için amacına ulaşmasını sağlayan en büyük güç olarak ifade edilen motivasyon bu akşam İyi Bak Kendine'nin irdeleyeceği konu.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "MOTİVASYON VE GELECEĞİ PLANLAMA" enine boyuna masaya yatırılıyor.

En kısa tanımı ile motivasyon, bir amacı gerçekleştirmek için belli miktarda çabayı harcamaya istekli olmak demek. Yani motivasyonun olabilmesi için öncelikle bireyin istemesi, ihtiyaç ve ilgi duyması bunlar arasında ise anlamlı bir ilişki olması gerekmekte. Bu anlamlı ilişki, çeşitli iç ve dış etkenler yardımı ile bireyin davranışlarını düzenler
ve sürekliliğini belirler.

Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden uzman psikolog Yıldız Burkovik ile NP Etiler Polikliniği'nden uzman psikolog Orhan Gümeşel motivasyon üzerine herşeyi mercek altına alıyor.

- Motivasyon ne demektir?
- Motivasyon nasıl geliştirilir?
- Motivasyon geliştirmede nelere dikkat edilmelidir?
- Motivasyonda ayar kaçarsa durum ne olur?
- Motivasyonda gerçekçi davranmak nasıl sağlanır?
- Motivasyonda kullanılan yanlış yöntemler var mıdır?
- Motivasyonda ailenin etkisi nedir?
- İşyerinde motivasyon nasıl sağlanır?
- Motivasyon ile içgörü kazandırılır mı?
- NLP çalışmaları ile benzer ve farklı tarafları var mıdır?
- Psikodrama veya rol play yönteminin motivasyon kazandırmada önemi ne?
- Kişinin geleceği ile ilgili sağlıklı karar alma basamaklarını belirleme becerilerinin kazanılmasında kişi nasıl motive edilmeli?


... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 
Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:24 Mayıs 2011