MÜTHİŞ DEĞİŞİM

Hürriyet

Daily Mail gazetesinin haberine göre, bundan 6 yıl önce şiddetli baş ağrıları sonrasında evinde yığılıp kalan ve kaldırıldığı hastanede anevrizma teşhisi konulan Alan Brown, 15 doktorun katıldığı 16 saat süren beyin ameliyatına alındı.

Ameliyat esnasında felç geçiren ve 2 kez ölümün eşiğinden dönen Alan Brown, hastanede kaldığı 2 ay süresince vakit geçirmek için karalama yaparken yeni yeteneğini keşfetti.

Brown, yeni yeteneğini keşfini, "tehlikeyi atlatmıştım ama hala yoğum bakımdaydım. Bir gün bir hemşire geldi ve canımın sıkılıyor olduğunu fark ettiğini söyleyerek resim çizmemi tavsiye etti. Bana kağıt, kalem ve köpeğinin fotoğrafını verdi ve ben köpeği mükemmele yakın bir şekilde çizdim. Hemşire resme baktı ve benim ressam olup olmadığımı sordu. Ben de 'hayır' cevabını verdim" diye anlattı.

O zamandan beri resim yapmayı hiç bırakmayan Brown, yakında Worcester Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olacak.

Alan Brown (49), "bırakın kendi sanatımı icra etmeyi, o zamana kadar hayatımda hiç sanat galerisine gitmemiştim. Bu hastalığı geçirmek varlığından bile haberdar olmadığım yaratıcı tarafımı ortaya çıkardı" dedi. Cam firmasında çalışan Alan Brown bu işi bırakmayı ve bir sanat galerisi açmayı planlıyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Haziran 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.