Mutlu yuva NP ile büyüyor

Mutlu yuva NP ile büyüyor


Şaban Özdemir (NP GRUP)

Bakıma muhtaç ve risk altındaki çocuklara koruyucu aile bulan ve topluma sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM Derneği üyeleri NP'nin konuğuydu. Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer de bu hafta konuklar arasındaydı.

 


NP GRUP bünyesindeki doktor ve psikologların katılımıyla her hafta farklı bir konu ve konuşmacılarla gerçekleştirilen Bilimsel Eğitim Toplantıları hızla devam ediyor.

Toplantıda bu hafta iki gündem maddesi ele alındı. Genetik Hastalıklar Tanı Merkezinden Dr. Hakan Berkil, "Genotipik Testler, CYP Enzimleri ve İlaç Etkileşimleri" konusunda katılımcılara bilgi verirken, hayata geçirdiği önemli sosyal sorumluluk projesiyle adından sıkça bahsettiren Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği üyeleri de NP'nin bilimsel eğitim toplantısındaydı. Toplantıya Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer de katıldı.

Prof. Dr Nevzat Tarhan'ın önderliğinde 2010 yılının Nisan ayında kurulan dernek çok kısa sürede oluşturulan 11 evde tam 55 minik yüreği kucaklıyor. 2011 yılı hedefi ise 20 evde 100 çocuk. Dernek uzun vadede yüzlerce ev, binlerce çocuk hatta Türkiye' deki korunmaya muhtaç tüm çocuklara sahip çıkmayı hedefliyor.

Derneğin çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi veren Prof. Dr. Kemal Özsoy amaçlarının aile müessesesinin bilimsel ve kültürel yönden geliştirilmesi ile çocuk yetiştirme konularındaki eğitimlerine yardımcı olmak olduğunu söyledi. Bakıma muhtaç ve risk altındaki çocuklar için koruyucu aile bulunmasına yardımcı olmak hedefiyle yola devam ettiklerine dikkat çeken Özsoy, bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak için çocuk köyü, çocuk evi, çocuk ve gençlik merkezi, anaokulu, yurt, pansiyon, bakım merkezi, kişisel gelişim merkezi, meslek edindirme eğitim merkezi açmak ve işletmeyi planladıklarını da söyledi.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Haziran 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.