MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA

DHA

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla başlayacak olan sokak düğünlerinde magandaların havaya ateş açarak kutlama yapmasını engellemek için 'Mutluluğa Kurşun Sıkma' projesini başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yaz dönemiyle birlikte başlayacak olan düğünlerin, magandaların silahından çıkan kurşunlarla yasa dönüşebildiği dile getirildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Tüm uyarı ve yaşanan acı olaylara rağmen, birçok insanın yaşamını yitirmesine ve sakat kalmasına yol açan havaya ateş açma geleneği durmak bilmiyor. Masum insanların düğün magandalarının silahlarından çıkan kurşunlara hedef olmaması için Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü örnek bir projeyi hayata geçirdi."

Emniyet Müdürlüğü'nnün açıklamasında, 'Mutluluğa Kurşun Sıkma', 'Düğünümüzde Silah İstemiyoruz' yazılı afişler, il merkezi ve ilçelerdeki polis merkezlerine izni için başvuran düğün sahiplerine verilmek üzere dağıtılacağı belirtildi. Kırıkkale Emniyet Müdürü Salim Akça, "Mutlulukların mateme dönüşmesini asla düşünmek istemiyoruz. Bunun için yaz ayları ile birlikte sıklaşan düğünlere karşı magandaların havaya silah sıkmalarına gerek halkımız, gerekse düğün sahiplerinin izin vermemesini istiyoruz" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Nisan 2009