Mutluluğa mutluluk katan dondurma

Bir İspanyol fizikçinin icat ettiği dondurma görüntüsüyle iştah kabartıyor. Dondurmanın yaladıkça rengi değişiyor.

Bir İspanyol fizikçinin icat ettiği dondurma görüntüsüyle iştah kabartıyor. Dondurmanın yaladıkça rengi değişiyor. Mutluluğa mutluluk katan dondurma dondurmaKülahı elinize aldığınızda rengi mor. Ancak yalamaya başladığınızda pembeye dönüşüyor. İspanyol fizikçi Manuel Linares, renk değiştiren dondurma icat etmesinin akabinde artık bir dondurma ustası. Dondurmalarını şimdilerde sadece Katalanya’daki bir butik dükkanda satıyor ancak Barselona ve Marakeş’te de şube açmayı hedefliyor.

Renk değiştiren dondurmanın tat açısından bildiğimiz dondurmadan hiçbir farkı yok. Linares, formülü sır gibi saklıyor ancak dondurmanın genetiğiyle oynanmamış, tamamen doğal ürünlerden yapıldığını üstüne basa basa söylüyor. Xamaleón (Bukalemun) ismini verdiği dondurma için patent alma süreci henüz sonuçlanmadı. Bu nedenle renk değişiminin hızlanması için doğal ürünlerden elde edilmiş sos kattığını söylemekle yetiniyor. Dondurmanın yaladıkça renk değiştirmesinin nedeniyse asit ve ısıyla ilintili. Manuel Linares şimdilerde, iki yeni dondurma daha üzerine çalışıyor. Bakalım onlarda ne gibi ilginçlikler olacak. HÜRRİYET  

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:20 Ağustos 2014Yayınlanma Tarihi:22 Ağustos 2014

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.