MUTLULUĞUN YAŞI 40 MIŞ

MUTLULUĞUN YAŞI 40 MIŞİngiltere'deki Warwick Üniversitesi bünyesinde çalışan bilim adamları, insanın hayatında en çok 40'lı yaşlarda mutlu olduğunu söylüyor. Ve Psikolog Stephen Joseph, bu durumun nedenini şöyle açıklıyor:

Hayat gerçekten kırkında başlıyor. Çünkü İngiltere'deki Warwick Üniversitesi bünyesinde çalışan bilim adamları, insanın hayatında en çok bu dönemde mutlu olduğunu söylüyor. 120 bin kişi üzerinde internet aracıyla yapılan araştırma ayrıca orta yaş krizinin artık geride kaldığını, insanların kırklı yaşlarda kendilerine daha güvenli ve esnek olduğunu ortaya koyuyor.

Bu durumun nedenleri şöyle;
Hobilere Vakit Ayırıyoruz
"İlerleyen yaşlarda sosyal yaşam çok daha rahat oluyor; iş ve özel hayat yerine oturuyor. Kendilerini iyi tanıyan, zevk aldığı konuları daha iyi bilip hobilerine vakit ayırabilen orta yaş insanları, hayatın tadını çıkarmayı da öğreniyor."

KAYNAK: www.sabah.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.