Mutluluk bakanlığı kurulacak

Birleşik Arap Emirlikleri'nde mutluluk bakanlığı kurulacak.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid el Maktum, "Mutluluktan Sorumlu Devlet Bakanlığı" kurulacağını duyurdu.

El Maktum sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, BAE'nin kalkınmasında yeni döneme hazırlık için federal hükümette revizyona gidildiğini ve bu çerçevede kabinede yeni bakanlıklar kurulacağını açıkladı.

El Maktum, "Mutluluktan Sorumlu Devlet Bakanlığı" adında yeni bir bakanlık kurulduğunu ifade ederek, dünyada bir ilk olan bakanlığın, toplumda huzuru tesis etmekten sorumlu olacağını kaydetti. Hükümete dahil edilen bakanlıklar arasında ayrıca Hoşgörü Bakanlığı da olduğunu açıklayan el Maktum, "Bu bakanlığın görevi de BAE toplumuna, temel değerlerinden olan hoşgörüyü yerleştirmek" ifadesini kullandı.

Yeni bakanlık BAE toplumuna mutluluk ve hoşgörü geliştirmek amacıyla kurulacak. El Maktum attığı Tweet'te, "Mutluluk Bakanlığı'nın asıl hedefi mutlu bir topluma ulaşmak için hükümet planları, programları ve politikaları arasında uyumu yakalamak olacak" dedi.

El Maktum, hükümette yapılan revizyonla ilgili ayrıca şunları kaydetti: "Kabine İşleri Bakanlığının ismi Kabine İşleri ve Gelecek Bakanlığı olarak değiştirildi. Hükümetin istişare mekanizmalarından biri olarak akademisyen ve araştırmacılardan oluşan BAE Alimler Konseyi ile gençlerin meselelerinde hükümete danışmanlık yapmak üzere bir grup genç akil insandan oluşan BAE Gençlik Konseyi kuruldu."

El Maktum bakanlıklara getirilecek isimlere ilişkin bilgi vermedi.

A.A


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:13 Şubat 2016Yayınlanma Tarihi:09 Şubat 2016