NEVZAT TARHAN CNN TURK’te Evlilikte Cinselliği anlatıyor

CNN TURK’te Dr. Elif Ilgaz 'Yaşama Sevinci’ Hayata Bakış programında bu hafta Pazar günü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dr. Hüseyin Bulut ve Psikolog Orhan Gümüşel’i konuk ediyor.

 

Farklı sağlık problemlerine yer veren Elif Ilgaz Hayata Bakış programında sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kılavuzu olmaya çalışıyor.

NEVZAT TARHAN CNN TURK’te Evlilikte Cinselliği anlatıyor Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan (04.05.2008 Pazar) yarın sabah saat 10.00 da programın ilk bölümünde Evlilikte Cinselliği anlatacak. Sokak röportajları ve canlı sorularında yer alacağı programda Prof. Tarhan ikinci bölümde yine toplumun önemli bir yarası olan ve giderek derinleşen bir olgu olarak önümüzde duran ‘Vefasızlık’ konusunu değerlendirecek. Cinselliğe yeteri kadar önem verilmediğinde yaşanan aile içi iletişim sorunlarına dikkat çekecek olan Tarhan ‘Eşlerin farklı konumları olduğunu bunların birbirine karıştırılmaması gerektiğini” dile getiriyor. “Eşin hem baba hem de koca rolünü hatırlatan” Tarhan aynı şekilde “Bir annenin de mutfaktaki rolü, moturma odasındaki rolü, anne olma rolü ve yatak odasındaki rolünü karıştırmamalıdır” dedi. Bunların her birinin ayrı ayrı önemi olduğunu vurgulayan Tarhan, evlilikte cinselliğin doğru yaşanmaması halinde meydana gelebilecek sorunlara dikkat çekecek programda. İkinci konu olarak ‘Vefasızlık’ ele alınacak. Bu konuda da Nevzat Tarhan, “Vefa artık bir semt ismi olarak hafızalarda. İnsanları birbirine bağlayan en önemli duygulardan birisi vefadır. Vefada insana ve yaşanmışlıklara verilen değer vardır. Bu değerin sürekliliği vardır. Vefa konusunda eksik olan kişiler diğer insani değerlerde de eksiklik kalırlar” görüşünde olduğunu belirtiyor. Vefalı olma konusunda ipuçları verecek olan Nevzat Tarhan bu duygunun küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hüseyin Bulut Kapalı alan korkusu’nu anlatacak. “Kapalı alan korkusu kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde olumsuz etkilemekte sosyal hayata katılımına engel olmaktadır. Bu nedenle mutlaka uzman yardımının alınarak çözülmesi gereken bir konudur diyen” Bulut bu hafta Psikiyatrik şikayetlerde Kapalı alan korkusunun yerini kişiye getirdiği problemleri anlatacak ve ailelerin de dikkatini bu konuya çekecek. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Ergen Psikologu Orhan Gümüşel ise tüm ergen aileleri tedirgin eden ‘Ergenlerde Uyuşturucu’ konusuna dikkat çekecek. Gençlerin neden uyuşturucuya yöneldiklerini, bunun ailedeki ve çevredeki etkenlerini dikkat çekecek ve ebeveynlere önerilerde bulunacak.
Bu konuda akla gelen tüm soruların cevaplandırılacağı Yaşama Sevinci Hayata Bakış programına e posta yoluyla ulaşılabileceği gibi 0216 633 06 06 nolu bilgi hattına da sorular iletilebilmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000