NEVZAT TARHAN GENÇLERİN NEDEN ANLAŞILMADIĞINI ANLATACAK

NP GRUP

Çete yaşı olarak bilinen ergenlik döneminde gençler neden anlaşılmadığını düşünerek ailesi ile çatışmaya girerler? En çok yaşanan en önemli sorunlar nelerdir? İsyankar gençlerin ailesinden neler beklediği, neden örgütlere yöneldiği, suça karıştığı, evden ve okuldan kaçmaları ile verdikleri mesajları psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

'Var mı Beni Anlamak İsteyen' kitabı geçtiğimiz ay okuyucusuyla buluşan ünlü psikiyatri uzmanı Prof. Tarhan ergenlik dönemini yaşayan gençlerin beklentileri, kavgaları, öfkeleri ve isyanlarının psikolojik sebeplerini bu akşam İyi Bak Kendine programında ele alıyor.

Gençler neden otoriteye karşı çıkarlar? Neden itaat etmezler? Suça bulaşma eğilimleri görülür? Uyuşturucunun pençesine hangi ihmaller sonucunda düşerler? Giderek arttığı görülen internet bağımlılığı gençlere ne gibi bedeller ödetir? Şiddet yaşanan aile ortamında yaşayan gençler ne gibi duygular yaşarlar? Antisosyal olan gençler hangi durumların sonucudur? İhmal ve istismara uğrayan gençlerin ruh durumları nasıldır? Çetelere nasıl bulaşırlar? Özgüveni olmayan gençlerin durumu nedir? Evden ve okuldan kaçmalar neden yaşanır? Aileden çok arkadaş gruplarına yönelmenin altında neler yatar? Özerk olmak için ne gibi davranışlar gösterirler? gibi konuları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Nevzat Tarhan değerlendirecek.

Bu dönemde yaşanan çatışmalar, duygu karmaşı, isyankarlıklar, ailenin gereksiz ve bıktıran baskıları yaşanan psikiyatrik hastalıkların neler olduğu, nasıl tedavi edilebileceği, ne gibi yöntemlerin kullanıldığı, hekimin, psikologun, ilacın, terapinin, ailenin ve okulun tedavide ne şekilde yer alacaklarını ve sağlayacağı yararın neler olacağı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu Prof. Tarhan tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV  TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.