NEVZAT TARHAN RECEP İVEDİK FENOMENİ'Nİ ANLATACAK

NP Grup

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gösterime giren ve gişeleri alt üst eden Recep İvedik-3 ün yoğun ilgi görmesinin altında yatan psikolojik dinamikleri bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Filme olan yoğun talebi görmemezlikten gelmek doğru mu? Yoğun ilginin sebebi nedir? 'Recep İvedik 3'ün ilk 3 günde 1.153.071 seyirci, 10.492.946,00.-TL hasılat ile Türkiye açılış hasılat rekorunu kırmasının kişiler üstü  sosyopsikojik analizini Prof. Tarhan İyi Bak Kendine programında yapacak. Kemal Sunal filmlerine gösterilen rağbet gibi tekrar tekrar seyrederek gülen pek çok insan bu aykırı tiplemede neler bulmaktadır? Kaba, saba, patavatsız, yol yordam bilmeyen, görgüsüz, münasebetsiz, saygısız özelliklere sahip Recep İvedik'e olan yoğun ilginin altında yatan psikolojik dinamikler nelerdir? İnsanlar bu filmi izlerken hangi bilinç dışı dinamiklerin harekete geçtiğini psikiyatri uzmanı Prof. Tarhan Uğur Canbolat'a yorumlayacak.

Programın ana bölümünde Manik Depresif Bozukluğun nedenleri, nasıl oluştuğu, hangi duygularla beslendiği ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar 'İyi Bak Kendine' programında ele alınacak. Manik Depresif bozuklu yaşayan insanlarda kişilik değişimi olmakta mıdır? Kendine uymayan tavır ve davranışlara nasıl yönelmektedir? Birden bire varlığını gereksiz şekilde harcayanların bu kişilerin beyinlerinde meydana gelen değişim nedir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Manşk Depresif Bozukluk kişide nelere neden olmaktadır? Çok konuşan, sürekli heyecan halinde olan bu kişiler ve aileleri durumun farkında olurlar mı? Kontrolsüz cinsel dürtü ile yaşanan cinselliklerin tehlikeleri nelerdir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Neşe Özkarslı olacaklar.

Manik depresif bozukluk nasıl tedavi edilir? Tedavisinde ilaçla beraber hangi psikoterapi yöntemlerinin kullanıldığı gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.