Nevzat Tarhan TV NET’te Birikim programında…

TV NET BU hafta Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın hayatını anlatıyor.

Birikim programında Arzu Tozar’ın konuğu olan Nevzat Tarhan 1952 yılında 1952 yılında Merzifon’da doğdu. 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitiren Tarhan, GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA’da Psikiyatri uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu’da hastane hekimliği sonrasında GATA Haydarpaşa’da 1988 yılında yardımcı Doçent, 1990 yılında ise Doçent oldu. Klinik direktörlüğü yaptı. 1993 yılında albaylığa, 1996 da Profesörlüğe yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumunda bilirkişilik yapan Tarhan kendi isteğiyle emekli oldu. Halen Memory Center isimli Nöropsikiyatri Merkezi’nin yöneticiliğini, Türkiye’nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve aynı zamanda İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfının Başkanlığını yürütmektedir.
Çeşitli radyo ve televizyon programları yapan ve konuk olarak katılarak ruh sağlığı ve sosyal konularda toplumu bilgilendirme çalışmaları yapan Nevzat Tarhan Haber 7 de yazarlık yapmaktadır. Tarhan’ın “Stres ve Hastalıklar”, “Psikofarmakolojide Yenilikler”, Şiddet (Biyopsikososyal Yönleri ile Şiddet)”, “Kendinizle Barışık Olmak”,Mutluluk Psikolojisi, Stresi Mutluluğa Dönüştürmek”“Psikolojik Savaş, Gri Propaganda” Makul Çözüm, Aile İçi İletişim Rehberi” “Kadın Psikolojisi”, “Evlilik Psikolojisi” “Duyguların Dili” adıyla yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

Pazar günü saat 11.00 de yayınlanacak program (Tekrarı 21.15 te) programda Nevzat Tarhan anne babasından aldığı etkiler, okuma alışkanlığı kazanması, ilk çocukluk yıllarında bütçe oluşturması, Merzifon çarşısında kendisinin okuduğu kitapları kirayla okutması, Kuleli askeri lisesindeki yılları ve orada yaşadıkları, eczacılık fakültesinde okumayı düşünken nasıl Tıbbiyeli olduğu, evliliği ve sosyal yaşamında, mesleki hayatında neleri hedeflediği, kimleri örnek alıp etkilendiği gibi pek çok konuyu ilk kez anlattı.
Yakın arkadaşları Dr. İbrahim Erbıyık ve emekli öğretmen binbaşı Selahattin Arslan’ın kendisiyle ilgili hatıralarının yer aldığı programda Nevzat Tarhan gençlere önemli mesajlar veriyor.
Program NET TV’de UYDU: TURKSAT 2A, FREKANS: 11743, POLARİZASYON: H (YATAY)
SEMBOL ORANI: 2222 FEC: 5/6, D-SMART 75 KANAL’dan izlenebilir.

 

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.