NP İSTANBUL APA KONGRESİ'NDE

NP GRUP

American Psychiatric Association (APA) ‘nın bu yıl New Orleans’da gerçekleştirdiği 163. kongresinde NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı.


Kongreye katılan NPİstanbul Hastanesi İnsan Kaynakları ve Kalite Yöneticisi Serdar Karagöz, kongrede yaşadıklarını ve gözlemlerini anlattı.
İşte Serdar Karagöz’ün ağzından APA Kongresi:

“American Psychiatric Association (APA) ‘nın bu yıl New Orleans’da gerçekleştirdiği 163. kongresinde NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi olarak bir stand ile katılım sağladık. APA’nın bu kongresine kurumsal olarak bir stand ile Türkiye’den katılan ilk hastane olduk. Bu durum Hastanemiz için oldukça gurur verici idi. Bilindiği için bu kongre dünya çapında psikiyatri camiasında çok önemsenen ve bilimsel paylaşımların yoğun olduğu bir kongre olma özelliği taşıyor. Bizimle birlikte kongreye yaklaşık 150 kuruluş stand ile katıldı. Kongre öncesinde kurum olarak oldukça heyecan idik.

Yıllardır NPGRUP’ün tüm çalışanları olarak özveri ile nöropsikiyatri alanında sunduğumuz sağlık hizmetini alanında en iyiler ile paylaşma şansı yakalayacaktık. Aynı zamanda kurumsal gelişimize katkı sağlayacak paylaşımlar gerçekleştirecektik. Bu heyecanla kongrenin ilk saatlerinden itibaren dünyanın dört bir yanından kongreye katılan psikiyatri uzmanlarının standımıza olan ilgileri bizleri oldukça mutlu etti. Kongre öncesinde bu kadar ilgiyi tahmin etmiyorduk doğrusunu söylemek gerekirse. Hastanemizde kullandığımız tanı ve tedavi yöntemleri ile teknolojik uygulamaların, dünyada referans sayılabilecek sağlık kuruluşlarının uygulamaları ile aynı nitelikte sunulduğunu görmek bu alanda doğru adımlarla ilerlediğimizin bir kanıtı niteliğindeydi. Aynı zamanda hastanemizin standı Türkiye’den kongreye katılan yaklaşık 50 psikiyatri uzmanının buluşma noktası oldu.

Çeşitli ülkelerde bulunan birçok psikiyatri hastanesi hastanemiz ile işbirliği kurmak istedi. Özellikle Almanya, Hollanda gibi    

Avrupa ülkeleri ile Orta Doğu ülkerinden katılan psikiyatri uzmanları ve sağlık kuruluşları hastanemiz ile işbirliği sağlayarak kendi hastalarının yatarak tedavileri konusunda bizimle birlikte çalışmak istediklerini ifade ettiler. Bunun yanında Amerika’da yıllık olarak belirlenen en iyi hastaneler sıralamasında ilk 3’te bulunan iki psikiyatri hastanesi, hastanemizin süreçlerini yakından öğrenmek adına bizi resepsiyonlarına davet ettiler. Bu resepsiyonlarda ileriki dönemde bu hastaneler ile sağlayacağımız eğitsel ve bilimsel işbirliği koşullarını görüştük. En yakın zamanda Türkiye’ye gelerek Hastanemizi ve bağlı kuruluşlarımızı ziyaret ederek bu işbirliğinin en kısa sürede başlaması için adım atmak istediklerini ifade ettiler.

Bunları duymak bizleri de gururlandırdı. Kongrenin stand organizasyonunu gerçekleştiren yöneticisi, kongrenin son günü standımızı ziyaret ederek, kongre boyunca katılan yaklaşık 150 kuruluş arasında en ilgi çeken ve katılımın en yoğun olduğu standlardan birinin bizim standımızın olduğunu söylemesi de ayrıca motive etti bizleri. NPİSTANBUL Hastanesi ve bağlı kuruluşları sürekli iyileştirme felsefesini kendisine düstur edinmiştir.

Bu amaçla gerek klinik süreçlerinde gerekse yönetsel süreçlerinde sıfır hataya yakın sağlık hizmeti sunmak adına gösterdiği çabanın dünya psikiyatri camiasında gördüğü ilgili ile perçinlemesi bunun aslında bir göstergesidir. Bizim için iyileştirme süreci bitmeyecek bir süreçtir. Bu nedenle NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve bağlı kuruluşları, nöropsikiyatri alanındaki tüm bilimsel gelişmeleri takip ederek, APA gibi niteliği kabul görmüş dünyaca ünlü bir kongredeki başarısını, her yıl artarak devam ettirmek adına, değerlerinden ödün vermeden sürdürecektir. Tüm bu çerçevede, NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve bağlı kuruluşları, nöropsikiyatri alanındaki bilimsel kabul görmüş en yeni gelişmeleri Türkiye’de hayata geçirmekteki öncü ve lider rolünü korumak ve geliştirmek adına adımlar atmaya devam edecektir.”
 
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:11 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.